A grafitos hungarocell, azaz a megújult EPS
A grafitos hungarocell, azaz a megújult EPS
Felújítás vagy építkezés esetén jusson eszébe a grafitos hungarocell, ha az energiatakarékosság jegyében gondolkodik. Ezt az alapanyagot választva akár 20%-kal is gazdaságosabb hőelvezetéshez juthat.
Az új cél a „közel nulla energiaigény”
Napjainkban az energetikai előírásoknak való megfelelés első számú szempont, így a megfelelő szigetelőanyag kiválasztása létfontosságú az energiafelhasználás tekintetében. Várhatóan a „közel nulla energiaigény” lesz az új etalon az új építésű házak terén.
Ez nagy elvárás, ráadásul a felújítások során is a lehető legkisebb energiaigényre kell törekedni. Ezek eléréséhez fontos a megfontolt választás az alapanyagok és a megfelelő felújítási menetrend tekintetében. A Hozo hőszigetelés webáruház a legkorszerűbb és ezeknek az igényeknek megfelelő kínálattal várja vásárlóit. Ilyen például az expandált polisztirol, vagyis az EPS is, ami gyakorlatilag a megszokott fehér polisztirol lapok fejlesztett változata.
Más-más szigetelőanyag, eltérő előnyökkel
Abban, aki nem foglalkozik napi szinten a szigetelőanyagokkal, több kérdés is felmerülhet használatukkal kapcsolatban. Mik az alapvető különbségek, melyiket, hova érdemes felhelyezni, melyik éri meg jobban? A Hozo hőszigetelés webáruházban a szükséges alapanyagokon túl a szakértő válaszokat is megtalálja.
Ahogy a külső homlokzatszigetelés esetében is eltérhet, hogy melyik épületnek, melyik szigetelés megfelelő, úgy igaz ez a belső anyaghasználatra is. Felújítások során a homlokzat hőszigetelésével kezdenek a legtöbben. Számít az épület kondíciója, a homlokzathoz használt anyagok és azok vastagsága, de akár még a szigetelni szánt oldal tájolása is.
Egyre kedveltebb az értékmentés is. Amennyiben például vályogházat szigetelne, a kőzetgyapot a javasolt alapanyag. A kőzetgyapot szálas felépítésének köszönhetően a párát is könnyebben átereszti, ami kiemelten fontosságú egy vályogház esetében.
Grafitos hungarocell úgy kint, mint bent
A hosszabb távon 70°C-ot meghaladó hőmérsékleti hatásokkal szembenéző homlokzat esetében nem ajánlják a hagyományos hungarocell használatát. Ennek oka, hogy a meleg hatására a szigetelés lágyulhat, ami hatással lehet a teherbírásra, a méretmegtartásra, így károsodhat a homlokzat. Ezzel szemben a grafitos hungarocell, hála a grafitadaléknak, visszaveri a hőt, így 25%-kal is nőhet a hőszigetelés mértéke. A fehér és grafit hungarocell alkalmazása, használata így megegyezik, de ellenállásuk a hővel szemben eltérő. Így a grafitos hungarocell például vékonyabb lapok formájában tudja ugyanazt nyújtani, mint versenytársa.
Hozzászólás zárolva.