Facebook hozzászólás
139

A szénsavas víz előnyeiről és hátrányairól első kézből

A szénsavas víz előnyeiről és hátrányairól első kézből

Számos cikk, értekezés és még tudományos munka is született már a szénsavas víz jótékony vagy éppenséggel negatív hatásairól. Az ember mára már nehezen igazodik ki a hatalmas információáradatban, és szinte képtelen megkülönböztetni, hogy melyik hír igaz, és melyiket ferdítették el.

Ennek tükrében érdemes a téma szakértőitől olvasni és megfogadni mindazt, amit tényleges tényekkel is képesek alátámasztani. Ezen cikk segítségedre lehet abban, hogy meg tudd különböztetni a tényeket a tévhitektől.

A szénsavas víz fogyasztásának hatásai

Hazánkban a szénsavas víz fogyasztásának kifejezetten nagy kultusza van, köszönhetően annak, hogy a 19. században Jedlik Ányos sikeresen kidolgozta az olcsó, ipari szikvíz gyártás alapjait. Korábban is nagy népszerűségnek örvendett az úgynevezett “borvizek” fogyasztása, amelyek olyan ásványvizek és forrásvizek voltak, amik természetes módon tartalmaztak több-kevesebb szén-dioxidot.

Azonban számos olyan információ kering az online térben, miszerint a szénsavas üdítők fogyasztása nagy mennyiségben károsítja az egészséget. Azonban ugyanez a tényállás áll fenn a szikvizek és a szódavizek kapcsán is? 

A legnagyobb tévhit, amely már mindenki tudatába beleégett, hogy a szénsavas víz fogszuvasodást okoz. Abban az esetben, ha a folyadék tartalmaz cukrot vagy citromsavat, akkor valóban károsíthatja a zománcot és fogszuvasodáshoz vezethet, azonban ezek hiányában nem rongálja a fogakat, mivel sem a víznek, sem pedig a szén-dioxidnak nincsen fogroncsoló hatása.

Sokan azt állítják, hogy a szénsavas víz hizlal. Mindezt már önmagában kijelentve is érzékelhetjük, hogy nincsen igazságtartalma, hiszen a szén-dioxid hozzáadásával nem lesz nagyobb energiatartalma a víznek, így nem is fog hizlalni. 

Amennyiben szeretnéd megtalálni a vízfogyasztáshoz legideálisabb megoldást, akkor keresd fel a Montivíz weboldalát, ahol számos lehetőség közül válogathatsz. 

Tények és tévhitek a szénsavas vízről

Vannak, akik érzékenyebb emésztőrendszerrel rendelkeznek, így esetükben a túlzottan sok szén-dioxiddal dúsított víz fogyasztása puffadást okozhat, azonban ez csak időleges, és nem hasonlítható a hízáshoz. Ezzel egyetemben kialakult az a nézet, hogy emésztőrendszeri betegségek kialakulásához is vezethet, amely szintén teljes mértékben abszurd, hiszen a víz – a puffadáson kívül – nem okoz emésztési zavarokat. Egyetlen előnytelen hatása, hogy a szénsavas víz hamarabb teltségérzetet okoz, ennek tükrében nem leszel képes annyi folyadékot bevinni szervezetedbe, amennyire ténylegesen szüksége van. 

Összességében elmondható, hogy a szénsavas ásványvíz nem káros az egészségre, és nincsenek egészségtelen hatásai. Teljes mértékben az ember preferenciájától függ, hogy éppenséggel melyiket kedveli jobban. Azonban amit mindig szem előtt kell tartanod, az a megfelelő mennyiség, legyen bármely típusa is a víznek.



Facebook hozzászólás

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!