Egy technológia, ami számos folyamatot egyszerűbbé, gyorsabbá tesz
Ha visszagondolunk a fiatal- vagy gyerekkorunkra, akkor valószínűleg mindannyian fel tudnánk idézni egy olyan helyzetet, amikor a boltban hosszasan kellett ácsorognunk a szüleinkkel a sorban, amíg az eladó egyesével bepötyögte a termékek adatait a pénztárgépbe.
A mai felgyorsult világban ez szinte már elképzelhetetlen, hiszen kinek van ideje arra, hogy hosszasan időzzön a kasszánál? Mindannyiunknak szűkös az időbeosztása, szinte mindig sietünk, rohanunk, hogy időben végezni tudjunk a munkahelyi, illetve otthoni teendőinkkel.
Szerencsére ezt a problémát mások is felismerték, a megoldására pedig kifejlesztettek egy modern technológiát, ami nem más, mint a vonalkódolvasás, illetve az adatok számítógépes rendszerekben történő kezelése. Ehhez csupán az etikettcímkékre, illetve a megfelelő kialakítású vonalkódolvasó használatára van szükség, ami a dunasp.hu oldalán is beszerezhető.
Pontosan mi is az a vonalkód, és hogyan működik az adatok felvitele, kezelése? Milyen vonalkódolvasók közül választhatunk? Most kiderül!
Mit nevezünk vonalkódnak?
A vonalkód tipikusan egy olyan dolog, amivel nap mint nap találkozunk, amikor például csomagot, küldeményt kapunk, vagy amikor vásárolunk valamit a boltban. Tulajdonképpen egy speciális, grafikus jelölést takar, ami jellemzően fekete-fehér csíkokból, illetve adott esetben egy számsorból áll.
Ez egy olyan jelzés, ami önmagában nem sok mindent jelent, ha viszont a kódot beolvassuk egy számítógépes rendszerbe, akkor azonnal megértjük, mennyire hasznos dologról van szó. Ekkor ugyanis a kód alapján a rendszer be tudja azonosítani az adott termék vagy árucikk adatait.
Hogyan tudjuk beolvasni a vonalkódot?
A kód beolvasása speciális eszközzel, egy vonalkódolvasóval lehetséges, aminek a használata nagyon egyszerű. Csak annyit kell tennünk, hogy megfogjuk az eszközt, a fejrészét a vonalkódra irányítjuk, majd megnyomunk rajta egy gombot, amit egy jelzőhang követ.
Többféle vonalkódolvasó is rendelkezésünkre áll
A vonalkódolvasók többféle kivitelben is készülnek, léteznek például 1D-s és 2D-s készülékek, de találunk vezetékes és vezeték nélküli, illetve asztalra helyezhető, pultba építhető, valamint fix telepítésű modelleket is. Az, hogy melyik lesz számunkra az ideális választás, az alkalmazás helyétől, környezetétől, céljától, valamint az egyéni preferenciáinktól függ.
Lehet, hogy nőként nem szeretünk a különböző technológiai újításokról olvasni, az viszont biztos, hogy a vonalkódolvasás a mi életünket is lényegesen egyszerűbbé, gyorsabbá teszi, így nem árt, ha vannak ismereteink róla.
Nem is olyan régen még hosszasan kellett várakoznunk a kasszánál, ma már azonban erre nincs lehetőségünk. Annak érdekében, hogy a boltok, üzletek is lépést tudjanak tartani a világ gyors tempójával, egyre szélesebb körben válnak elterjedté az etikettcímkék és a vonalkódolvasók alkalmazása.
Az ehhez szükséges eszközökről, illetve a vásárlás, bérlés lehetőségeiről a dunasp.hu oldalán tudunk tájékozódni.
Hozzászólás zárolva.