Facebook hozzászólás
150

Hogyan tudja az ülésmagasító megmenteni a családi nyaralást?

Gyerekeket szállítani nagy körültekintést igényel. 135 cm-es magasság eléréséig kötelező biztonsági gyerekülést használni a járművekben. A több súlykategórián keresztül használható autósülések egy idő után kényelmetlenek lehetnek a nagyobb gyerekek számára. Könnyen megesik, hogy tíz éves kor körül a nagyobb termetű gyerekek vállát már szorítja a háttámla oldalsó része, ami egyértelműen jelzi, hogy kinőtték, és itt az ideje az ülésmagasító használatának. 

Ha olyan gyerekülés van a kocsiban, aminek a háttámlája eltávolítható, akkor egy pár csavar kitekerésével egyszerűen le lehet venni az egész hátsó részt, és csak az ülőfelület marad meg, ami tovább használható. Lehet, hogy a belső övet is ki kell szerelni, de az se ördöngösség. Ha nem a 36 kg-ig használható ülést vettétek korábban, akkor az ülésváltás külön ülésmagasító vásárlását jelenti, amiben kényelmesen tovább tud utazni a gyerkőc. 

Ülésmagasítóban is biztonságban

Az ülésmagasító célja a biztonságos üléspozíció biztosítása. Ebbe könnyebben lehet be- és kiszállni, mert alacsony, és csak a jármű saját övét kell használni, ezért a bekötés is egyszerűbb, mint más kivitelű ülések esetén, ezt már minden gyerek meg tudja oldani magának.

Az ülésmagasító kb. 10 cm-t emel a gyerekeken, hogy az autó beépített biztonsági öve ne vágjon a nyakba, és ne is csússzon le a vállon. Végleges megoldást jelent 150 cm testmagasság eléréséig, amíg biztonsági rendszer használata van előírva a gyerekek számára. 

A testsúlynak és magasságnak megfelelő gyermekülés biztosítása a szülő felelőssége. Ha a meglévő ülés nem alkalmas az átalakításra, vagy ha több autóban is szükség van magasítóra a helyes üléspozíció eléréséhez, akkor annyi ülést kell beszerezni, amennyi csak szükséges. Az ülésmagasító tulajdonképpen csak egy párnázott ülőrész, kényelmes kartámasszal, ami az öv elvezetésében is segít, emiatt az ára is kedvező.

A kényelem nagyon fontos az autóban

Az egész utazás hangulatát befolyásolhatja, hogy hogyan érzik magukat a gyerekek az autósülésben, hiszen ami nekünk puhának vagy kényelmesnek tűnik, a benne ülő gyereknek lehet, hogy túl meleg, szűk vagy kemény is. Gondoljunk bele, főleg a nyári kánikulában milyen izzasztó lehet egy nem jól szellőző, szűk ülésben utazni órák hosszat, arról nem is beszélve, ha az ülés háttámlája még szorít is. Lehet, hogy van oka az örökös mozgolódásnak, rosszalkodásnak?

Vegyük komolyan a megalapozott hisztit, és ha ilyen felmerül, ne sajnáljuk indulás előtt átalakítani a gyerekülést, vagy újat vásárolni. Az ülésmagasító jóval kisebb helyet foglal el, mint más ülés. Ez sokat számít abban az esetben, ha több gyereket kell egymás mellé ültetni. Ha mindnek kellően párnázott az ülőrésze, és kényelmesen tudnak ülni, nem izzadnak bele, akkor az utazás is kellemesebben telik. Az ülésmagasító nem nagy tétel egy nyaralás költségeihez képest, tegyünk róla, hogy legalább az utazás nyugodtan teljen.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!