Konténeres sittszállítás: amit elvisznek és amit nem
Sokan azt hiszik, hogy egy konténeres sittszállítás során mindent elvisznek, csak rakjuk bele a tárolóba. Pedig ez nem így van! Szeretnék segíteni neked abban, hogy ha igénybe veszel egy ilyen szolgáltatást, akkor tudd majd, hogy mit szabad és mit nem.
Mikor érdemes konténeres sittszállítást kérni?
Alapvetően akkor, ha valamilyen építési törmelék keletkezik. Ilyen az, ha építkezünk vagy ha felújítunk, esetleg bontunk. Mindhárom esetben rengeteg olyan hulladék keletkezik, mely csak útban van, amitől meg szeretnénk szabadulni. Lehetőleg még az építkezés, felújítás vagy bontás befejeztét megelőzően. Ilyenkor jellemzően építési törmelék (sitt, betondarabok, tégladarabok, vakolat, stb.) keletkezik, de emellett sok építőanyag csomagolás is. Mindezektől meg tudsz szabadulni egy konténeres sittszállítás során.
De tudnod kell arról is, hogy nem csak ilyen esetben élhetsz ezzel a szolgáltatással. Előfordulhat, hogy lomtalanítani szeretnél, de csak majd fél év múlva lesz ismét a hulladékszállító cég által meghirdetett lomtalanítás. Ha például költözöl, és a régi tulaj sok, számodra értéktelen holmit hagyott ott, vagy ha örököltél például. Ekkor szintén nagyon jól jöhet egy ilyen lehetőség, melyet az év bármely napján igénybe vehetsz. Ekkor a klasszikus lomtalanításnál felsorolt dolgok mehetnek bele a tartályba.
Emellett akár zöldhulladék elszállítására is használhatod a szolgáltatást. Ha például nagy átalakítást végzel a kertben, az udvaron, akkor sok zöldhulladék keletkezhet. Ezeket érdemes minél előbb eltüntetni, így jól jöhet egy ilyen segítség.
Mi nem mehet a konténerbe?
Gyakorlatilag semmilyen veszélyes anyagot nem tehetsz bele. Sem más hulladék közé, sem kifejezetten csak ezt. Azért, hogy ezeket kezelhesse egy cég, külön engedéllyel kell rendelkeznie, és sok szabálynak meg kell felelnie. Ez viszont a legtöbb ilyen szállítócégnél nem adott, nem foglalkoznak a veszélyes hulladékok elszállításával, kezelésével. De ha biztosra akarsz menni, akkor mielőtt küldik a konténert, kérdezz rá bátran!
És akkor mik is ezek a veszélyes hulladékok, amikről beszélünk? Nézzük! A teljesség igénye nélkül: pala, festék, hígító, autógumi, kátránypapír, vegyi anyagok, olajok és azzal szennyezett textil, akkumulátorok, TV, híradástechnikai eszközök. Ha tehát ilyeneket szeretnél elszállíttatni, akkor előtte egyeztess a szállítóval, vagy keress egy kifejezetten erre specializálódott másik céget.
Nem mindegy, hányszor fordulnak
Most már, hogy tisztáztuk, mire kell figyelned, amikor megtöltöd a konténert, beszéljünk arról is, hogy mekkorát rendelj. Fontos ugyanis, hogy nagyjából meg tudd határozni a konténer méretét. Ha túl nagyot kérsz, akkor sokat fogsz fizetni. Bár ha túl kicsit (a kétszeri fordulás miatt) még annál is többet. A tapasztalatok szerint a saccolt méretnél eggyel nagyobbra van szükség, érdemes hát így kalkulálni.
Hozzászólás zárolva.