Ágyneműk és ruhák gyakori vasalása
A textilneműnek – kivéve a tiszta pamutot, nem tesz jót a gyakori vasalás, hiszen a magas hő hatására kifakulhat, megnyúlhat. Ruhavásárlásnál érdemes az anyagösszetételre is figyelni, és inkább olyan darabokat választani, ami farmer, spandex, gyapjú, kasmír, vagy liocell. Ezek nem gyűrődnek, de bőrbarátok, így nem kell minden mosás után vasalni őket. A frissen mosott, még nedves ruhákat érdemes vállfán, akasztón szárítani, így ‘kilógják’ magukat.
Az elmosott edények áttörlése
Még a tiszta konyharuhákon is lehetnek olyan szennyeződések, amiket átvihetünk a tányérokra, poharakra, ha mosogatás után azonnal eltöröljük őket. Helyette inkább hagyjuk megszáradni az edényeket a csepegtetőn. Egy másik értelmetlen házimunka az edények előmosása, mielőtt bekerülnek a mosogatógépbe. Csak annyit kell tenni, hogy eltávolítjuk az ételmaradékokat a tányérokról és mehetnek is a gépbe.
Hetente lefolyót tisztítani
Minden tisztítószer agresszív vegyületeket tartalmaz, ami nem válogat abban, hogy mit old fel. Ez lehet a dugulás, vagy a csöveink belseje. Természetesen, ha eltömődött a lefolyó, akkor használhatjuk dugulásoldókat, de a gyakori vegyszeres lefolyótisztítás többet árt, mint használ. Inkább ügyeljünk arra, hogy a darabos hulladék a szemetesbe kerüljön!
A kávéfőző és a teáskanna nagyon alapos tisztítása
Szakértők úgy vélik, hogy a kávémaradék a kávéfőző belsejében teszi a végeredményt olyan finommá, és ezzel a kávéimádók is egyetértenek. Semmiképp se használj mosogató- , vagy pláne súrolószert a tisztításukhoz. Ez a következő használatnál kellemetlen mellékízt adhat a kávénak. Ugyanez vonatkozik a teáskannákra is. Ne törődj az elszíneződéssel, csak öblítsd el sima vízzel ezeket az eszközöket.
Ezt olvastad már?
Hozzászólás zárolva.