Facebook hozzászólás
111

4 önfejlesztő szokás, amit érdemes beépíteni a mindennapokba

Amikor önmagunkra, saját állapotunk fejlesztésére kerül sor, hajlamosak lehetünk halogatni, és minden mást magunk elé helyezni. Az alábbi cikkben kitérünk arra, hogy ez miért nem jó gyakorlat, de néhány olyan szokást is mutatunk, amelyeket megismerve hamar kedvünk támadhat a hasznosan eltöltött énidőt beépíteni a hétköznapjainkba.

Találjunk időt!

Tudjuk, hogy nem egyszerű kiszakadni a mindennapok mókuskerekéből, és a munka, a család és a millió elintéznivaló mellett magunkra is találni egy kis időt. Pedig ha belegondolunk, a önfejlesztés nem kizárólag magunk miatt fontos: ha magabiztosabbak, kiegyensúlyozottabbak és elégedettebbek vagyunk, akkor a környezetünknek is többet tudunk adni magunkból.

Éppen ezért érdemes napi szinten időt szakítani az önfejlesztésre. Ebben segíthet például, ha tudatosan minimalizáljuk a telefonunk, a laptopunk vagy a tabletünk előtt eltöltött felesleges időt, vagy ha megtanulunk nemet mondani olyan dolgokra, amikhez nincs kedvünk. Az ilyen gyakorlatokkal pedig máris elindulunk az egyéni fejlődésünk útján, hiszen magunkért teszünk valamit!

4 önfejlesztő szokás, amit ki kell próbálnunk

Saját magunk formálása, „jobbá” tétele mindenkinek mást és mást jelenthet. Éppen ezért az alábbiakban olyan általános tippeket adunk, ami jó eséllyel mindenki számára beválik, és végül egy kiegyensúlyozottabb és boldogabb életet élhetünk – mindössze apró, kellemes változtatásoknak köszönhetően.

Nyelvtanulás

A nyelvtanulás mindig jó ötlet, hiszen remekül tréningezi, felfrissíti az agyat, miközben hasznos tudással is ellátja az embert. Ha régi vágyunk, hogy folyékonyan beszéljünk spanyolul, ha szívesen begyakorolnánk az angol személyes névmásokat, vagy ha nagyobb kihívásra vágyunk, és mandarinul szeretnénk megszólalni, akkor itt az ideje belevágni!

Ha nem szeretnénk hamar feladni a dolgot, akkor kezdjük kicsiben! Legyen szó bármilyen nyelvről, haladjunk lépésenként, például egy applikáció vagy más online források segítségével. Minden nappal tűzzünk ki újabb és újabb célokat magunk elé, és jutalmakat is jelöljünk meg, így maradhatunk motiváltak!

Sport

A sport nemcsak a fizikai, hanem a lelki és mentális egészségünk miatt is remek választás. A négy fal között eltöltött napokat színesebbé teszik a szabadban végzett gyakorlatok, mindegy, hogy jógázásról vagy kocogásról van szó. A sport boldogsághormonokat szabadít fel, csökkenti a stresszt, fokozza a kreativitást, mindeközben pedig végig azt érezhetjük, hogy valami szuper dolgot teszünk magunkért.

Olvasás

Minden könyvvel gazdagabbak leszünk: nő a tudástárunk, a szókincsünk, javul a képzelőerőnk – és még sorolhatnánk. Biztosan akad majd olyan napunk, amikor nem lesz kedvünk a nyelvkönyveket bújni, mert már elegünk van az angol személyes névmásokból vagy éppen a francia számok magolásából – ilyen esetekben remek megoldást jelenthet egy szépirodalmi kötet. A lényeg, hogy találjuk meg a kedvünkre valót, akkor alig tudjuk majd letenni!

Meditáció

A stresszes, rohanó napokon igazi felüdülés lehet, ha néhány percig csak magunkra, csak befelé figyelünk, lecsendesítjük az elménket és megnyugtatjuk azt. Erre nyújt megoldást a meditáció, amelyet végezhetünk önállóan vagy kifejezetten ilyen céllal készített irányított meditációs anyagokkal. Meglátjuk majd: néhány perc, és mintha kicseréltek volna minket!

Ezeket az ötleteket követve a hétköznapjaink sokkal többet adnak majd nekünk: változatosabbak, izgalmasabbak, feltöltőbbek és élménydúsabbak lesznek majd, mint korábban. Mi pedig hamar elkezdhetjük érezni, hogy milyen remek érzés önmagunk egy sokkal kiegyensúlyozottabb énjével élni!

 

 



Facebook hozzászólás

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!