Facebook hozzászólás
314

5 tipp a biztonságos őszi közlekedéshez

Tudtad, hogy a lehullott falevelek kora reggel pont úgy csúszhatnak, mintha jégen közlekednénk? Az átmeneti időszakban az autósoknak is nagy figyelmet kell fordítaniuk autójukra és az óvatos közlekedésre. Az Abroncs Kereskedőház szakértőivel összeállítottunk 5 fontos szempontot, amelynek segítségével megelőzhetjük az őszi kellemetlenségeket.

Ne vezessünk úgy, mintha még nyár lenne! E hetekben beköszön az ősz, egyre több eső jön. Rövidülnek a nappalok, és ezzel párhuzamosan korlátozódnak a látási viszonyok. Az átlag magyar autósok azonabn nem nagyon készülnek fel az átmeneti időszakra. A szakemberek azt tanácsolják, hogy lassabban, körültekintőbben közlekedjünk, fokozottan ügyelve a követési távolság helyes megválasztására.

Autó csónakot húz az őszi erdőben, Kép: pixabay
Kép: pixabay

Ne feledkezzünk meg a szervizről. Bár még odébb van a tél, de már most érdemes készülni a hidegre. A szervizben ellenőriztessük az autónk világítását, a ködlámpát, a fékeket, a futóművet, a folyadékszinteket és a biztonságtechnikai elemeket is. Kiemelten fontos a fékfolyadék minősége, és szükségszerűen annak cseréje, amelyet autótípustól függetlenül 2 évente szükséges megtenni. Nézzük meg, hogy hatékonyan működnek-e az ablaktörlőink, és már a hidegre készülve válasszunk szélvédőmosó folyadékot. Ezeken kívül bármilyen furcsának is tűnik, tisztíttassuk és ellenőriztessük a klímát is, amelyet ma már télen is rendkívül sokan használnak párátlanításra.

– A minőségi abroncs biztonságot ad. A korszerű, minőségi abroncsokat úgy tervezik, hogy vízelvezetés szempontjából is kiemelkedőek legyenek – mobndta a cég kereskedelmi vezetője. – Ma már a gyártók vizes körülmények között is tesztelik az autókat, s elmondható, hogy az elmúlt években egyre több termék esetében vizes fékezés tekintetében is jelentős javulás tapasztalható – tette hozzá Tiszay Árpád.

Ez minden szülő szeptemberi rémálma
A bölcsőde- és óvodakezdés időszaka kifejezetten igénybe veszi a gyerekek immunrendszerét. Pedig megfelelő vitamin- és tápanyagbevitellel sokat tehetünk az ún. közösségi betegségek megelőzéséért, sőt, a kisgyermekkori táplálkozás minősége a felnőttkori egészségre is hatással van.

Nagy esőzésekkor – főként lejtős útszakaszokon – előfordulhat, hogy összegyűlik a víz, mely veszélyt jelenthet. Ilyen útviszonyok esetén csak nagyon kis sebességgel ajánlott megkísérelni az áthaladást. Ilyenkor ugyanis megnő az aquaplaning, azaz a vízen futás veszélye. Az abroncs nem képes a közte és az útburkolat közti vizet kiszorítani, a kerekek úgy csúsznak, mintha jégen lennének. Az esetet jó minőségű gumival és a sebesség mérséklésével lehet megelőzni. Egy kopott abroncsnál ugyanis jóval kisebb az árokmélység, ezáltal kevesebb vizet képes kiszorítani. A gumiabroncsok nyomásvesztésével pedig csökken a stabilitás, és az irányíthatóság, emellett növekszik a gördülési ellenállás, a fékút. Az egyenletes nyomás alatt lévő abroncsokkal nő az utazásbiztonság, mérséklődik az üzemanyag-fogyasztás és a szén-dioxid kibocsájtás.

Hasonlóan óvatos közlekedésre figyelmezetnek a szakemberek azokon a területeken, ahol nagy felületre hullott falevél, mert fagypontnál ez már pont úgy csúszhat, mintha a jégen közlekednénk.

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!