Facebook hozzászólás
757

NEM MUSZÁJ!

5 tipp bekattanás ellen

Jól döntünk, ha a vészhelyzetben önkéntes karanténba vonulunk a családunkkal. Ime 5 tipp, hogy ne csak fizikailag, de mentálisan is egészségesek maradjunk.

A jelenlegi helyzet komoly kihívás elé állítja a családokat. Szépen hangzik, hogy sebaj, most több időnk van egymásra, jut idő olyasmire is, amire eddig nem. Csak hát a valóság kicsit más.

Szülőként láthatjuk, hogy elég nehéz úgy dolgozni, hogy közben segítjük a gyerekeket a tanulásban, nyomtatunk, scannelünk, magyarázzuk a tananyagot, de főzünk, vásárolunk, a lakást is rendben tartjuk.

Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, ha meg tudjuk teremteni a szükséges feltételeket a mostani időszakra. Van otthon stabil internet, rendelkezésre áll elegendő eszköz, és el is tudunk úgy különülni, hogy ne zavarjuk egymást.

Amennyiben a fentiek megoldhatóak, akkor az alapfeltételek adottak, de ez még kevés ahhoz, hogy az életünk megfelelően működjön a bezártságban.

Napirend

Legyen napirend. A gyerekeknek és nekünk, felnőtteknek is. Nem kell feltétlenül annyira korán kelnünk, mint egyébként, de beszéljük meg, hogy mi lenne az ideális időpont az ébredésre. Most figyelembe vehetjük a gyerekeink egyéni igényeit is bizonyos mértékben. A kamasz aludhat 8-ig, esetleg 9-ig, a kisebbekkel megállapodhatunk abban, hogy nem zavarják a nagyobbak pihenését a kora reggeli órákban. De a konszenzusos megállapodást tartsuk be. Ébredés és felöltözés után (fontos, hogy ne pizsiben töltsük a napot!) reggelizzünk meg közösen. A korán kelő kisebbek segíthetnek az elkészítésben, nekik is jót tesz, ha bevonjuk őket a mindennapi feladatokba.

Kép: Depositphotos.com

Önállóság

A legtöbb iskolában nincsenek valójában órák, a pedagógusok elküldik az aznapi anyagot a megoldandó házi feladatokkal együtt. Figyeljünk arra, hogy a lecke időre elkészüljön! A mostani időszak lehetőséget kínál arra, hogy önállóságra neveljük a gyerekeket az iskolai feladatokkal kapcsolatban. Legyünk jelen, de hagyjuk, hogy önállóan intézzék a dolgaikat. Azzal persze, hogy ha kell, segítünk, figyelmeztetünk a határidők betartására. Teremtsünk délelőttönként és szükség esetén délutánonként is, néhány háborítatlan órát, amikor mindenki az aznapi feladataival tud foglalkozni. Hangoljuk össze a napirendünket. Így nem zavarjuk egymást, és marad szabadidő is, amit közösen eltölthetünk.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!