Facebook hozzászólás
578

7 háztartási termék, amit nem szabad csak úgy kidobni a kukába

Fontos, hogy tudjuk, hogy sok háztartási termék és tárgy nem dobható ki, ha már nem használjuk őket, vagy kiürültek. Muszáj, hogy figyeljünk arra, hogy mi kerül a kukánkba, mert ezzel a környezetünknek is jót teszünk.

Bár a zöldségek és gyümölcsök nem okoznak problémát, ha a kukába dobjuk őket, de érdemes komposztként használni őket a kertedben, vagy elvinni egy olyan helyre, ahol szintén komposztot készítenek belőle. Már egy kis balkonon, vagy erkélyen is lehet komposztálni, és érdemes is, hiszen az elhervadt virágokat, gyümölcs és zöldséghéjakat is beleteheted. A komposztálás lényegesen lecsökkenti a háztartási hulladékodat!

Az elem egy olyan háztartási termék, amit csak kijelölt gyűjtőbe szabad csak dobni (Foto: Depositphotos)

Elemek

Egyes akkumulátorok higanyt és mangánt tartalmazhatnak, amelyek a földbe jutva károsíthatják az egészségünket és a környezetet is. Ha használsz elemes termékeket, akkor a kiürült elemeket csak az arra kijelölt elemgyűjtőbe dobd ki. Ezeket minden nagyáruház bejáratánál megtalálod, a kozmetikai boltok kasszáinál, de elektronikai áruházakban is fellelhetőek. Ha csökkenteni szeretnéd ezt a szemetet a háztartásodban, akkor használj újratölthető elemeket, így megnövelheted az adott háztartási termék élettartamát is.

Olaj

Mind az étolaj, mind a motorolaj rendkívül szennyező hatással van a környezetünkre, ezért sosem szabad a lefolyóba, vagy a WC-be önteni őket, hiszen károsíthatják a lefolyókat. A motorolajok kőolaj alapú termékek, így könnyen más élő állatokat is megbetegíthetnek a felszínre juthatva. A legjobb, ha leadod az összegyűjtött olajat. Erre a benzinkutakon van lehetőséged, ezekből biodízelt állítanak elő, így a környezetnek is jót teszel vele.

Levelek, csekkek, bankszámla kivonatok

A leveleket, közüzemi számlákat és hitelkártya-kivonatokat soha nem szabad csak úgy beledobni a kukába, mivel olyan személyesen adatokat tartalmazhatnak, amik rossz kezekbe kerülve problémát jelenthetnek. Sok tolvaj turkál a szemetek között, hogy megszerezzék a bankfiókod adatait, és telefonon pénzt kicsalva károsítják meg az óvatlan embereket. Ha már megválsz egy levéltől, akkor mindenképpen tépd apró darabokra a papírt, vagy dobd be egy papírmegsemmisítőbe. A csekkeket, és bankszámlakivonatokat egyébként érdemes megőrizni, hiszen később bármikor szükséged lehet rájuk, így tárold őket egy dobozban, vagy egy borítékban, majd ha már elévültek (általában 5 év) válj meg tőlük egy aprítógép segítségével.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 455

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!