9 elszánt nő, akik valóban aranyat érnek
Észrevétlenül, a háttérben teszik a dolgukat és nem is gondolnak arra, hogy munkájukkal az egész társadalom jólétének megteremtéséhez és fenntartásához járulnak hozzá nap mint nap. Ők 9-en az idei Richter Aranyanyu Díj díjazottjai. Ismerd meg őket!
Hogyan lehet úgy eredményt elérni a versenysportban, hogy a gyerekek lelke ne sérüljön és élmény maradjon számukra a sport? Miért játszik és kártyázik egy igazgatóhelyettes diákjaival? Mitől válik egy egyszerű gyógyszertár közösségi térré? Mi a szerepe egy vödör víznek a koraszülött babák életében? Hogyan válik egy édesanya élő inkubátorrá? Mit tesz egy körzeti nővér, hogy a betegei mindenhová kövessék őt, és mi kell ahhoz, hogy a reményt vesztett munkanélküliek újra boldog, önmagukért és egymásért küzdő, lelkes társaság legyenek?
Az idén már 6. alkalommal átadott Richter Aranyanyu Díj díjazottjai tudják a válaszokat. A díj alapítói, a Richter Gedeon Nyrt. és Rácz Zsuzsa író ezeken a történeteken keresztül szeretnék láthatóvá tenni az oktatásban, az egészségügyben és a szociális szférában dolgozó nőket, akik sokszor a háttérben, minden elismerés nélkül végeznek felbecsülhetetlen értékű munkát. A Ridikül Magazin különdíjával együtt idén is kilenc nő vette át a Richter Aranyanyu Díjat a nők megbecsülésének ünnepén, a november 10-én tartott díjátadó gálán.
Tömegeket mozgósítanak minden évben az aranyanyuk
Pedagógusok, akik hozzáállásukkal és újfajta nevelési módszereikkel úgy érnek el sikereket, hogy a gyerekek felszabadultsága, öröme ugyanolyan fontos marad számukra, mint az iskolában nyújtott teljesítmény. Orvosok, akik nemcsak munkaidőben, hanem azon kívül is biztonságot és reményt tudnak adni a sokszor kétségbeesett családoknak. Egészségügyi szakdolgozók, akik munkájuk mellett szociális munkát is végeznek, miközben meg sem fordul a fejükben, hogy ez vajon az ő dolguk-e. Azok, akik idősek, betegek, munka nélkül maradt, vagy éppen hajléktalan emberek életének adnak értelmet akkor, mikor ők már a határán vannak, hogy feladják. Olyan nők, akik a megoldást keresik a problémákra, akik képesek arra, hogy a sokszor kivitelezhetetlennek tűnő ötleteiket megvalósítsák, másokért.
„A díj mára igazi sikertörténet lett, évről-évre több száz jelölés érkezik. A zsűri idén is 16 nőt juttatott a döntőbe, négy kategóriában egy zsűri és egy közönségdíjat adtak át. A nagyközönség a döntősöket a róluk készült kisfilmekből ismerhette meg, majd egy-egy szavazat leadásával eldönthette, hogy kik legyenek díjazottak.
A legtöbben az egészségügyben dolgozókra szavaztak
Az orvos kategóriában Dr. Schill Beáta neonatológus vehette át zsűri díjat, aki az alig 50-60 dekás koraszülötteket segíti önálló életre képes csecsemőkké válni. Ő az, aki Magyarországon elsőként kezdeményezte az édesapák bevonását a koraszülött ápolásba, valamint a kenguruzást, amikor a kezdetektől a szülők mellkasára fektetik a kisbabákat a nehéz körülmények ellenére is. Az orvos kategória közönségdíjasa Dr. Rovács Melinda nyergesújfalui körzeti gyermekorvos lett.
Az egészségügyi szakdolgozó kategória közönségdíjasa Garai Erzsébet a kiskunfélegyházi Dialízis Központ főápolója, míg a zsűri díját Dr. Némethné Dr. Ignácz Andrea vehette át. Aki egyfajta közösségi térré változtatta az általa vezetett vezetett nagykanizsai patikát.
Motiválni képes pedagógusok és szociális szakemberek
A pedagógus kategória közönség díjazottja, Kovács Nikoletta hitvallása: Játszani, játszatni és játszani tanítani. Szívügye az iskolán belüli agresszió és indulat kezelése az élménypedagógia módszerével. A zsűri Zémann Erika ritmikus sportgimnasztikát oktatóvezetőt díjazta, aki azt vallja, hogy a versenysportban is csak motiválással és nem büntetéssel lehet valódi eredményeket elérni. Abban hisz, hogy a szeretet, a törődés az igazi motiváló erő.
Mindkét díjazott pedagógus újszerű nevelési elveket vall, támaszt nyújtó, törődő, motiváló hozzáállásukkal elérik, hogy diákjaik kiegyensúlyozottabbá váljanak, és ne roppanjanak össze a magas elvárások súlya alatt sem.
Másodszor ismeri el a díj a szociális terület szakembereit, idén különösen lényeges a díjátadó napja, hiszen a szociális munka világnapját november 12-én ünnepeljük. A díj életében mérföldkőnek számított, mikor az alapítók úgy döntöttek, hogy a szociális területen dolgozókat is elismerik. A kategória győztese Mester Gyöngyi munkavállalási tanácsadó lett. Ő egy olyan konstrukciót alkotott meg, amely országosan elismert modellprogram lett. Hátrányos helyzetű családok lakásait újították fel az állástalan szakemberek, s miután a lakások megszépültek, többen munkát is kaptak. A zsűri Tóthné Mikulás Veronika, a hajdúböszörményi idősek otthonának idősgondozóját díjazta. A Ridikül Magazin különdíját a legtöbb jelölést kapó Mágoriné Sinka Eszter körzeti nővér vette át.
A négy kategória egy-egy győztesét a már jól ismert zsűri tagjai – Dobó Kata színésznő; Kriston Andrea, a Kriston Intim Torna módszer kidolgozója; Nagy Tímea olimpiai bajnok párbajtőrvívó; és a „házigazdák”: Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője, valamint Rácz Zsuzsa író – közösen választották ki. A programhoz idén műsorvezetőként Jakupcsek Gabriella is csatlakozott.
Hozzászólás zárolva.