Egy érzés, amire mindannyian vágyunk
A boldogság nyomában a Boldogság Világnapján
Az egyetlen dolog, amit mindannyian szeretnénk: boldognak lenni. Ennek az érzésnek világnapja is van, március 20-án ünnepeljük! Magyarország a világ 53. legboldogabb országa a 2020-as World Happiness Report* szerint, javuló tendenciával. Tudjuk, hogy a boldogság és az életkor összefüggenek egymással, de nem felétlenül úgy, ahogy gondoljuk! Ennek a különleges napnak az apropóján a vezető szenior telefongyártó, a Doro a boldogság és az életkor összefüggéseit kereste.
Tippek, hogyan töltsük meg boldogsággal az aranyéveket:
- Fókuszáljunk a képességeinkre! Azok az idősek, akik arra koncentrálnak, hogy mire képesek és nem arra, mire nem, ők boldogabbnak érzik magukat. A The Gerontologist szaklapban megjelent tanulmány szerint az öregedés elfogadása és a változásokhoz való pozitív hozzáállás létfontosságú ahhoz, hogy az idős kort szépen éljük meg.
- Maradjunk kapcsolatban! Egy közösséghez való tartozás és a társas kapcsolatok aktív fenntartása mind-mind hozzájárulnak az idősek mentális egészségéhez. Akik tartják a kapcsolatot családjukkal és a barátaikkal, időskorukban egészségesebbek. Ez akár lehet egy egyszerű, de
rendszeres telefonhívás is a szeretteinkkel. Egy felmérés kimutatta, hogy az unokákról és
a dédunokákról való gondoskodás az idősek életében meghatározott célt jelenthetnek. - Éljünk aktív életet! A fizikai aktivitás, a szellemi és a társadalmi életben való aktív részvétel kulcsfontosságú ahhoz, hogy elégedetten tekintsünk az életünkre. A fizikailag aktív idősek általában egészségesebben, jobb életminőségben és hosszabb ideig élnek.
- Koncentráljunk a pozitív dolgokra! Az emberek az idő előrehaladtával egyre inkább tudják szabályozni érzelmi egészségi állapotukat, felhasználva tapasztalataikat – derül ki a Stanford Center Longevity tanulmányából. Próbáljunk az élet napos oldalára koncentrálni!
- Tanuljunk minden nap valami újat! Ennél nincs jobb módja annak, hogy az agyunk éber maradjon. Próbáljunk ki egy új sportot, tanuljunk meg valamilyen hangszeren játszani, vagy tanulhatunk új nyelvet is. Az egész életen át tartó tanulás hozzájárul az időskori boldogsághoz, miközben fejleszti testi és lelki egészséget is.
Hozzászólás zárolva.