A cigaretták többségét otthon sodorják. Miért?…
A jelenlegi helyzet szerint már minden 4. elszívott cigaretta kézzel, „sodrós dohányból” készül Magyarországon. Az ok egyszerű: a sodrós cigi adótartalma alacsony, és kevésbé is emelkedik, mint a dobozos társaié.
Ma már az ország minden tüdőgondozójában van megfelelően képzett szakember arra, hogy gondozza a dohányzásról leszokni akaró embereket, de egyszerűen nincs rá idő és pénz. Nem véletlen tehát, hogy nem csak mi, de tüdőgyógyász szakemberek is megfogalmazták már, hogy jó és logikus megoldás lenne, ha a dohányáruk bevételéből származó összeg egy bizonyos részét – de legalább a „sodrós dohány” adóemeléséből származó többletösszeget – arra fordítanák, hogy a dohányzást elhagyni akaró betegnek legyen hova fordulni, ahol megkapja a leszokáshoz szükséges támogatást és a megfelelő gyógyszereket, eszközöket.
Ez mindenki – a dohányosok, a potenciálisan érintettek (családtagok, a dohányos környezetében élők), az egészségügy, és a költségvetés – közös érdeke, így bízunk benne, hogy ez az egyszerű és (költség)hatékony elképzelés megvalósul. Segítségével az ország költségvetésének plusz terhelése nélkül juthatna további forráshoz a dohányzás prevenció és a leszokás támogatása.
Az Oxigénnel Kezeltek Közhasznú Egyesülete (OKKE)
Az Oxigénnel Kezeltek Közhasznú Egyesülete (OKKE) 2003. április 30-án, betegek összefogásával alakult meg. A betegszervezet megalakulásának az volt a fő célja, hogy az otthonukban kezelt krónikus obstruktív légúti betegeknek (COPD-s betegek) és családtagjaiknak a felmerült, nem szakmai jellegű problémáik megoldásában segítséget nyújtson, és ezzel hozzájáruljon életminőségük javulásához.
Az Egyesület olyan önkéntesen létrehozott közhasznú nonprofit szervezet, amely a COPD-ben szenvedő tüdőbetegeknek, vagy a betegségben potenciálisan veszélyeztetetteknek kíván tájékoztatást és segítséget nyújtani. Az Egyesület az egyetlen olyan civil szervezet Magyarországon, aki felvállalta a COPD-s tüdőbetegek érdekképviseletét.
Fő célkitűzései a dohányzás elleni küzdelemben történő hangsúlyos és hatékony részvétel mellett, hogy széles körű ismeretterjesztéssel hatékonyan vegyen részt a COPD megelőzésében és a már beteg emberek életminőségének javításában, valamint hogy az érintett betegeknek hatékony és sikeres érdekképviselet biztosítson.
Hozzászólás zárolva.