Facebook hozzászólás
142

A cukorbetegekre leselkedő nyári veszélyek

Szakorvosi segítséggel a diabétesz összes típusának szövődményei részben megelőzhetőek, részben pedig feltartóztatható a már kialakult szövődmények progressziója. Dr. Marton Annát, a Budai Egészségközpont diabetológus szakorvosát kérdeztük a betegségről és annak nyári kockázatairól.

A nyári időszak fokozott veszélyt jelenthet az ún. diabéteszes láb szindróma kialakulása szempontjából. Ez a betegség egyik legsúlyosabb szövődményeinek egyike, amely egyben a fejlett világban az alsó végtagi amputációk vezető kóroka. Nyitott lábbeli viselése mellett fűben, vagy akár forró homokon mezítláb közlekedve észrevétlen apró sérülések keletkezhetnek, amely súlyos fertőzések és talpi fekélyek kialakulásához vezethet. Különösen veszélyeztetettek azok a betegek, akiknél a cukorbetegség már alsó végtagi keringési problémákkal, érszűkülettel vagy idegkárosodással szövődött. A nyaralások alatti gyakori diétahibák következtében magasabb vércukorszintek további kockázatot jelentenek nem csupán a diabeteszes láb szindróma, hanem minden egyéb diabeteszes szövődmény szempontjából.

„A diabetológiai időszakos kontroll vizsgálatokon megszerezhető speciális diétás ismeretek és a gyógykezelés optimalizálása segíthet abban, hogy ne a rendszabályok foglyaként érezzük magunkat a nyaralás alatt. Így nem egy súlyos, olykor visszafordíthatatlan szövődmény lesz a kellő ismeretek nélküli, rövid időre megélt szabadság ára, hanem a nyári vakáció valódi, nemcsak lelki, hanem testi felfrissülést is jelenthet a cukorbetegek számára" – tette hozzá a doktornő.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!