A hüvely illatos, vagy szagos?
Az egészséges, tiszta nő hüvely váladékának nincs szaga – állítják legtöbben. Vagy mégis van? És éppen ez ébreszti fel a férfiban a „párzási” ösztönt?
Az emlős állatok különböző mirigyei sokféle váladékot termelnek, szagtalan és erős szagút, melyek jelentősége szaporodásuk szempontjából jól ismert.
Laikusok valószínűleg mindig tisztában voltak az emberi szagok egyéni jelentőségével, míg a kutatók általában tagadták a különböző kipárolgások szerepét az emberi szexualitásban.
A természetes testszagoknak azonban valóban komoly szerepük van abban, hogy a férfi mikor tart a legkívánatosabbnak egy nőt.
Kutatók ugyanis megpróbáltak kapcsolatot keresni a hüvelyszag erőssége és kellemessége, valamint a szexuális vonzódás között. A menstruációs ciklus adott szakaszában (a menses végétől a következő menses kezdetéig tartó cca. 3 hétben) 110 egészséges nő hüvelyváladékából vettek naponta kenetet és mutatták meg a friss szagmintákat férfiaknak.
Az eredmény egyértelműen azt mutatta, hogy az éppen fogamzóképes – azaz éppen a peteérés idején lévő – nők illata vonzóbb a férfiak számára, míg a nem fogamzó képeseké (menses előtti napok) taszítóbbá válik.
A kutatás azt is igazolja tulajdonképpen, hogy a szexuális kapcsolat mellett a párválasztásban még mindig az ősi ösztön – az utód nemzése, a szaporodás – is fontos szerepet játszik. Még akkor is, ha nem feltétlenül az éppen aktuális partnerétől akar a férfi gyereket.
A kutatással kapcsolatban nekem két dolog jutott az eszembe, túl azon, hogy a kutatás eredménye végső soron tökéletesen logikus.
Az egyik dolog, hogy az illatszer ezek szerint kész hadüzenet az ilyesfajta, szagok nyelvén történő információ-átadásnak. Másrészt pedig az, hogy alkalmasint azokba is bele lehet építeni a megfelelő illatkódot.
A gyártók és reklámozók számára természetesen jól ismert az illat erotikus jelentősége (parfüm és egyéb illatanyagok). Érdekes azonban, hogy a pézsmaolajok és -illatok használata férfiak és nők között egyaránt népszerű, és sok ember számára a pézsma az egészséges testszaghoz hasonlít. Tán éppen az emberben mélyen szunnyadó állati ösztönök miatt?
Hozzászólás zárolva.