A jövőben tartanunk kell új fertőző betegségektől is!
Amerika a szegénységtől fél, míg az európaiak inkább a globális felmelegedéstől – derül ki egy, az Origo által ismertetett német felmérésből.
Időről időre változik, mitől félünk legjobban. Az emberiség történetében volt olyan korszak, amikor a pestis volt a mumus, később a forradalmaktól tartottak az emberek, de a huszadik századra talán a háborútól való rettegés vált igazán erőssé. Egy valami azonban mintha végigkísérne minket történelmünkön: ez pedig a szegénységtől, az éhínségtől való félelem.
Nem csoda, hogy az idén készített felmérés is azt mutatta ki, hogy Amerikában bizony a pénztelenségtől tartanak a legjobban, hiszen a lakosság 12 százaléka él a szegénységi küszöb alatt – ugyan ez az arány még mindig alacsonyabb jóval, mint a fejlődő országokban. Úgy tűnik, annak sem örülnének, ha országukba még több menekült és bevándorló érkezne, akik rendszerint rossz anyagi körülmények között élnek.
A másik nagy fenyegetés számukra az energiafüggőség, valamint a nagy gazdasági visszaesés. Ugyanezektől tartanak az európaiak is, de jóval kevésbé, őket ugyanis egy más természetű probléma tartja fogva: a globális felmelegedés. A megkérdezettek 85 százaléka, vagyis tíz emberből nyolc-kilenc tartja komoly és fenyegető ügynek a sarkvidékek olvadását, a szélsőséges időjárási jelenségeket.
Ugyanakkor a nemzetközi terrorizmus is aggodalmat kelt sokakban, főleg akkor, ha az iszlám fundamentalizmusra vonatkozik a kérdés. Amiben az amerikaiak és az európaiak teljesen egyetértenek, az az, hogy a jövőben tartanunk kell új fertőző betegségektől is.
A klímaváltozásról bővebben a Piacesprofit.hu Klímabogjában olvashat.
Hozzászólás zárolva.