Facebook hozzászólás
244

A kánikula miatt Vérnyomásriadó!

A közhiedelemmel ellentétben a hőség hatására nem emelkedik, hanem csökken a vérnyomás. Ám ettől a magas vérnyomásúak sem lesznek jobban, akinek pedig alacsony, az akár el is ájulhat.

A hőség, ami ráadásul még sokszor magas páratartalommal is párosul a legegészségesebb embereket is kegyetlenül megviseli. A bágyadtság, kimerültség ellenére fellépő alvászavar csak a legenyhébb tünetek közé tartoznak ebben az időben.

Ráadásul, a közhiedelemmel ellentétben, a hőség hatására nem emelkedik, hanem csökken a vérnyomás. Ám ettől a magas vérnyomásúak sem lesznek jobban, akinek pedig alacsony, az akár el is ájulhat.

A tartós meleg hatására az erek kitágulnak és ettől leesik a vérnyomás. A magas vérnyomásban, szív és keringési problémáktól szenvedők számára az erek kitágulása tovább rontja állapotukat, különösen az idősebbeknél, akiknél nagyobb az érelmeszesedés veszélye. A tágulást nem bírják az erek, könnyen kaphatnak agyvérzést (ezt szokás hőgutának nevezni ilyenkor), infarktust, "jobbik esetben" migrént. Aki gyógyszert szed, akár a magas vérnyomás ellen, akár szívpanaszai miatt, legjobb ha orvosával konzultál, mert előfordulhat, hogy módosítani kell az adagokat.

Akinek alapvetően alacsony a vérnyomása, s a hőség hatására még jobban leesik, komoly rosszullétekkel küzdhet. Az első jel a fejfájás, majd szédülés, sőt akár ájulás is bekövetkezhet. Ha naponta előfordul a rosszullét, tanácsos orvoshoz fordulni. Ha korábban nem is szedett gyógyszert, lehet, hogy a hőségben szükséges lenne, hiszen a túl alacsony vérnyomás, a keringés összeomlásához is vezethet.

A gyógyszerek mellett – vagy helyett – a legfontosabb, hogy "házilag" is próbáljuk gondoskodni a vérnyomás emeléséről:

1.) Igyunk az átlagosnál sokkal több, hűsítő, frissítő folyadékot. Nem feltétlenül túl hideget, hiszen az fokozza az izzadást, ami újabb folyadékveszteség a szervezetnek.

2.) Hűtsük magunkat kívülről is, minél többször hűs vízzel, otthon, munkahelyen és a strandon is!

3.) Ha szédülünk, feküdjünk le, és lassan, mélyeket lélegezzünk. A szapora, mély sóhajtozástól a szédülés – és az ijedtség érzése is – fokozódik!

4.) Napközben kerüljük a megterhelő, fizikai munkát. A sportolást tegyük át a kora reggeli, vagy a késői esti órákra.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!