Facebook hozzászólás
220

A kínai és az orosz férfiak a legbevállalósabbak

Athén, Prága, Párizs és a londoni Heathrow után már Budapesten is zongorázhatnak a repülésre várók! A Liszt Ferenc légikikötő dolgozóit is meglepte, mekkora sikere van az egy hónappal ezelőtt átadott hangszernek. Az akció nem reklám, a cél pusztán a szórakoztatás, hogy az utasok kellemesebben töltsék a várakozás perceit – foglalta össze az Életformának a Budapest Airport kommunikációs igazgatója, Hardy Mihály.    

A főszereplő, Kép: Kurucz László

Play me! Ez a tábla hirdeti a 2B Terminál tranzitzónájában a zongorát. Először kissé bátortalanul szólalt meg egy-egy hang, azóta viszont óriási siker övezi a hangszert. A Budapest Airport, a Rotary Club Budapest Center a Művészetek Háza Gödöllő támogatásával pontosan egy hónapja várja az utasokat a zongora.

– Bennünket is meglepett, hogy mennyire sokan tudnak zongorázni, és hogy mennyire sok a vállalkozókedvű utas, aki a várakozás perceit egy kis zenével tölti ki – mesélte el az elmúlt hetek tapasztalatait a kommunikációs igazgató.

– Azt vettük észre, hogy inkább a férfiak a bátrabbak, de egyáltalán nincs korhatár. Kicsi gyerekek is próbálkoznak a billentyűkkel, de egészen idős embert is hallottam játszani – nem is rosszul! – tette hozzá Hardy Mihály.

Tudtad?
A Budapest Airport Kelet-Európa legjobb repülőtere – az utasok szavazatai alapján! Ezt ismerte el a Skytrax minősítő szervezet 2014-ben és 2015-ben.

A Play me! akció már több európai repülőtéren és vasúti főpályaudvaron sikerrel működik. Azt nem tudni, hogy ott kik ülnek le játszani, de Budapesten – érdekes módon – a kínai és az orosz utasok muzsikálnak a legszívesebben.

– Volt olyan fiatal angol apuka, aki rögtön a saját szerzeményeit játszotta el a családjának, de a repertoár nagyon széles. A kortárs soft jazztől kezdve Rahmanyinovon át egészen Chopinig terjed a szerzők listája, de van, aki népdalokat vagy folklórt játszik – tette hozzá a kommunikációs igazgató.

Zongoraavatás, Kép: Kurucz László

Hardy Mihály megígérte: a Budapest Aiport 2B Terminál tranzitvárójában, azaz közvetlenül a beszállópultoknál még hosszú hónapokig a nap 24 órájában várja a muzsikálni vágyó utasokat a zongora. …Mert – ahogy a hangszer ünnepélyes átadásán Rakonczai Imre eladóművész fogalmazott – „Szerintem nincs olyan pont a világban, ahol ne lenne jó helyen egy zongora.”

Képzeld el, polgári mentőhelikopter-pilótaként folytatja pályafutását a brit trónörökös, Vilmos herceg! Olvasd el ezt is!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!