A szabadság vihara
Az 56-os forradalom és a melbourne-i olimpia szovjetek ellen vívott, híres-hirhedt vízilabda-mérkőzésének drámai párhuzama egy fiatal kanadai testvérpár fejében született meg.
Ritka, hogy két filmet ugyanazzal a történettel szinte egyidőben mutassanak be. Még ritkább, hogy az alkotások egyik producere is közös. Magyarországon azonban erre is sor kerül.
Az ’56-os forradalom és a melbourne-i olimpia szovjetek ellen vívott, híres-hirhedt vízilabda-mérkőzésének drámai párhuzama egy fiatal kanadai testvérpár fejében született meg: The Sibs.
Öt éves kutatómunka eredményeként készítették el az orosz-magyar-amerikai földön forgatott dokumentumfilmet, melynek címe: A szabadság vihara.
A dokumentumfilm produceréül nem kisebb nevek álltak, mint Hollywood fenegyereke Quentin Tarantino, aki az ötletet minden idők legjobb el nem mesélt történetének nevezte, valamint a neves színésznő Lucy Liu.
Később az executive produceri gárdához Andrew G. Vajna is csatlakozott, akinek Tarantinohoz hasonlóan igen megtetszett a sztori, és elhatározta, hogy játékfilmet készít belőle. Így született a Szabadság,szerelem.
Idehaza a történetet tehát először szeptemberben láthatjuk a még ma is élő szereplők elbeszélése és archív felvételek segítségével dokumentáló A szabadság viharában a The Sibs-től,majd fikciós feldolgozását októberben Andy Vajnától.
A SZABADSÁG VIHARA
Egy csapat. Egy ország. Egy esély a visszavágásra.
Mozipremier: 2006. szeptember 7.
Minden idők legjobb el nem mesélt története! Quentin Tarantino
1956. december 6. A melbourne-i olimpia vízilabda negyeddöntőjében a magyar és a szovjet csapat méri össze erejét. Alig egy hónappal a magyar forradalom drasztikus leverése után a medencében immáron egyenlő feltételek mellett politikai eseményektől feltüzelt játékosok küzdenek.
A magyarok 4-0-ás vezetésénél Prokop, a szovjet center lekönyökli Zádor Ervint a magyar válogatott fiatal játékosát úgy, hogy a bőr közvetlen a szeme alatt csúnyán felreped. Ömlő vére megfesti a medence vizét. Amikor a vérző játékos végig vonul a tribün előtt, az extázisban lévő szurkolók között is elszabadulnak az indulatok, és a mérkőzést magyar győzelemmel lefújják. Az aranyérem átvétele után azonban Zádor és a fél csapat soha többet nem tér haza Magyarországra.
Hozzászólás zárolva.