A szabadság vihara
Az 56-os forradalom és a melbourne-i olimpia szovjetek ellen vívott, híres-hirhedt vízilabda-mérkőzésének drámai párhuzama egy fiatal kanadai testvérpár fejében született meg.
A 90 perces izgalmas dokumentumfilm producerei Lucy Liu, Quentin Tarantino és Andrew G. Vajna. Az alkotók célul tűzték ki, hogy filmjük a fiatal közönség számára is világosan tárja fel az 1956 őszén a szovjet uralom alól fellázadó magyarok történetét, és tették feledhetetlenné a híres-hírhedt, véres vízilabda-mérkőzés párhuzamával.
A film a melbourne-i ellenfelek ötven évvel későbbi budapesti találkozójában csúcsosodik ki. Zádor Ervin és egykori csapatának nyolc, még élő tagja ismét szemtől szemben találják magukat az egykori ádáz vetélytársakkal.
Eredeti cím: Freedom’s Fury
Író-rendező: The Sibs: Colin K. Gray & Megan Raney
Producerek: Lucy Liu, Quentin Tarantino, Andrew G. Vajna, Kristine Lacey
Operatőr: Megan Raney
Gyártó: Wolo Entertainement
Gyártó ország: USA
Gyártási év: 2005
Nyelv: angol/magyar
Hossz: 90 perc
Forgalmazza: BEST Classics (Best Hollywood)
A FILM ELKÉSZÍTÉSE
Colint és Megant (The Sibs – jelentése: testvérek) mindig izgatták a provokatív történetek a társadalmi igazságosságról, és hihetetlenül szerencsésnek tartják magukat, amiért módjukban áll elmondani ezt a sokáig figyelmen kívül hagyott történetet az 1956-os magyar szabadságharcról és az 1956-os magyar olimpiai vízilabda válogatott emlékezetes útjáról.
A film gondolata már húsz éve foglalkoztatja őket. Colin még kanadai középiskolai vízilabdázóként szeretett bele ebbe a sportba, amelyet a michigani egyetemen is folytatott a magyar származású Ben Quittner irányítása mellett, akinek edzője volt az 1956-os magyar csapat kapitánya, Gyarmati Dezső!
Colin felismerte, hogy a hírhedt Magyarország-Szovjetunió mérkőzés jelentős dokumentumfilm témája lehet, különösen, ha beleágyazódik a magyar forradalom és szabadságharc történetébe. Kikérte a történetről nővére, Megan véleményét, valamint Kristine Lacey-ét, aki alig várta, hogy valóra válthassa közös elképzelésüket a filmről. Amikor Colin Kristine Lacey-vel 1998-ban létrehozta a WOLO Entertainmentet, mutatott Kristine-nek egy 1996-ból való újságkivágást az 1956-os magyar olimpiai vízilabda válogatott hősies melbourne-i útjáról. Kristine hihetetlenül izgalmasnak találta a történetet. A filmesek nem késlekedtek, azonnal hozzáláttak a dokumentumfilm elkészítéséhez: kezdetét vette a négy évig tartó munka.
Hozzászólás zárolva.