Facebook hozzászólás
768

A szundi gomb nyomogatása a telefonon ártalmas az életünkre

Gondoltad volna, hogy az életünkből összesen 3 és fél hónapot a szundi gomb megnyomásával és az utána következő szundikálással töltjük? A rendszeres visszaalvás és a telefon szundi gombjának megnyomása nagyon sok mindenben kihat a testünkre, és ezzel együtt az életünkre is.

Te is a szundi gomb megnyomásával indítod a reggelt? A szundi gomb megnyomását követő felszínes alvás sok mindenre kihat az életünkben. Befolyásolhatja a testsúlyunkat, a bőrünk állapotát, de több más egészségügyi tényezőre is negatívan hatással van.

Lássuk, mikre van kihatással a szundi gomb és miket tehetsz, hogy elkerüld.

A szundi gomb elronthatja az alvási ciklusod

Körülbelül 2 órával az ébredés előtt a szervezet már kezd felkészülni arra, hogy felébredjen, amikor csörög az óránk, vagy a telefonunk. A hőmérsékletünk emelkedik, a test olyan anyagokat bocsát ki, amelyek felelősek az ébrenlét érzéséért. Amikor meghalljuk az első riasztást, a testünk teljesen felkészült az ébredési folyamatra. Ha viszont megnyomjuk a szundi gombot, és visszaalszunk akárcsak tíz percre is, nagy valószínűséggel álmosnak és bágyadtnak érezzük magunkat, miután tényleg felkelünk.

A nap folyamán fáradtabbnak érezheted magad

Lehet, hogy reggel jó ötletnek tűnik a szundi gomb megnyomásával elért extra 10, 20, esetleg 30 perc alvás, és úgy gondolod, hogy energikusabbnak érezheted magad tőle majd nap folyamán, de ez sajnos fordítva működik. Egy felmérés kimutatta, hogy azok, akik reggelente visszafekszenek szundikálni, fáradtabbnak érzik magukat egész nap. Ha csak néha használod a szundi gombot azzal nincs baj, de a rendszeres nyomogatása alváshiányhoz vezethet.

Káros lehet az emésztőrendszered számára

A szundi gomb megnyomása megzavarja a szervezet belső óráját, és befolyásolja az alvásunk minőségét. Ha a testünk nem biztos abban, hogy mikor kell aludni és ébren lenni, akkor az éjszakánkat gyakran forgolódva és éber szakaszokkal tölthetjük. Ennek eredménye lehet az általános egészségromlás, ami anyagcserezavarokat okozhat, ez pedig súlyfelesleghez vagy fogyáshoz is vezethet.

A bőröd érzékenyebbé válhat

Gondoltad volna, hogy az állandó alváshiány a bőrödet is befolyásolja? Ha nem alszol eleget, az növeli a stresszhormon szintjét, ami gyulladáshoz vezethet a szervezetedben, ez pedig meglátszik az arcodon. Túlzott faggyú termelődéshez vezethet, ami az eltömített pórusokkal együtt pattanások kialakulását okozza. Aludd ki magad rendesen és a bőröd is meghálálja ezt!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!