Állati kölykök tavaszi tablója – Ennél cukibbat ma nem láttál!
Összegyűjtöttük a hazai állatkertekben tavasszal született, vagy más állatkertekből hozzánk érkezett kölykök cuki fotóit. Állati jó kis tabló állt össze a képeikből. Ha élőben szeretnéd látni őket, megmondjuk merre kell elindulnod!
Törpe selyemmajmok (Cebuella pygmaea) születtek a Szegedi Vadasparkban áprilisban, a két kölyköt már a látogatók is megfigyelhetik az állatkert trópusi házában. Ezek a világ legkisebb majmai, a kifejlett egyedek is mindössze 120 gramm súlyúak. A vadasparkban kiváló körülményeket biztosítanak a törpe selyemmajmoknak, így rendszeresen két-két aprósággal bővül a csapat. A gondos szülőknek és a segítőkész idősebb testvéreknek köszönhetően szépen fel is szoktak cseperedni a kölykök.
Ugyanitt újra albínó Benett-kenguru (Macropus rufogriseus) is született.
Különleges látvány fogadja a Szegedi Vadaspark látogatóit: a fehér kölyök egy szürke nőstény erszényéből bújik néha elő, az albínó anya pedig átlagos kicsinyét gondozza, A szokatlan esetről nem a néhány grammosan születő kengurukölykök cseréje tehet. A színanyag termelődésének zavara következtében kialakuló albinizmust ugyanis több gén is befolyásolja, így fordulhat elő, hogy még albínó szülőknek sem feltétlenül hófehér a kölyke.
Áprilisban a veszprémi állatkert is bővült egy nagyon helyes kis tevecsikóval.
Két zászlósfarkú kolobusz is született tavasszal a veszprémi állatkertben. Az egyik kölyök április 8-án, a másik pedig május elsején született, mindkét kolobuszbébi jól érzi magát. A kolobuszok vagy más néven gerezák Közép-Afrika egyenlítői területein, elsősorban bambusz- és esőerdőkben élnek.
A világ állatkertjeiben is ritkaságnak számító mishmi takin (Budorcas taxicolor taxicolor) született a Nyíregyházi Állatparkban. Az általában barnás-sárgásbarnás színű, patás takinok rendszertanilag a kecskefélékhez állnak közelebb, megjelenésük inkább egy kis termetű szarvasmarháéra emlékeztet. Igazi ritkaságnak számítanak, a négy alfajnak összesen négyszáz egyede él állatparkokban. Nyíregyházán a most született utóddal együtt négy mishmi takin él.
Törpevíziló (Choeropsis liberiensis) is született a Nyíregyházi Állatparkban. Az állat születése különlegességnek számít, mivel tavaly mindössze tizenkilenc egyed jött világra a világ állatkertjeiben , ráadásul hím ivarú utód ritkábban születik, mint nőstény.
Pingvinfióka bemutatásával vette kezdetét a Föld Fesztivál a budapesti állatkertben. Tifani december 22-én jött a világra, de január elején is született egy fióka, Vanda, a két kisállatot pénteken együtt engedik be a kolóniába. A Fővárosi Állatkert 30 éve foglalkozik az Afrika déli partvidékén őshonos pápaszemes pingvinekkel, amelyek amellett, hogy népszerűek és érdekesek, klimatizálás nélkül is tarthatók az itteni éghajlaton. A pápaszemes pingvin veszélyeztetett fajnak számít,állatkerti tartása, megismerése, kutatása, szaporítása ezért a faj fennmaradása szempontjából is fontos feladat.
A Fővárosi Állat- és Növénykertben április 15-én nőstény zebracsikó jött a világra.
A miskolci állatkertben David-szarvasok születtek áprilisban, a két borjú egészséges, szépen cseperednek. Alig néhány ezer David-szarvas (Elaphurus davidianus) él a világon, az európai állatkertek között a miskolci szarvascsapat az egyik legnépesebb, a két újabb jövevénnyel együtt már tizenhárman vannak.
Sivatagi rókák érkeztek a Debreceni Állat- és Növénykertbe a lengyelországi Wroclaw állatkertjéből .
Három törpe mara érkezett egy csehországi állatkertből a Fővárosi Állat- és Növénykertbe. A Dél-Amerikában őshonos rágcsálófélét – a régi idők állatállományára vonatkozó feljegyzések szerint – eddig még soha nem tartották magyarországi állatkertben.
Hozzászólás zárolva.