Indítsuk be karrierünket az új évben!
Szeretnél jó munkát szép fizetéssel? Sokan vagyunk így. Van, akinek sikerül elérni mindezt, van, akinek nem. De ha tudatosan tervezzük a karrierünket és megtanuljuk megmutatni az értékeinket, több esélyünk van arra, hogy érvényesüljünk a munka világában. Az Álom határidővel projekt a közösségi mentoring eszközével ebben lehet a segítségünkre.
Példaértékű történet az övék. Dr Zolnay Judit a MetLife Magyarország és Bulgária Biztosító vezérigazgatója és Németh Flóra a Magyar Telekom kommunikációs szakértője néhány hónappal ezelőtt összefogtak és segítő szándéktól vezérelve útjára indították az Álom határidővel elnevezésű programot, mellyel szeretnének segíteni az ambiciózus fiataloknak eligazodni a munka világában.
Az Álom Határidővel tevékenységeit bárki követheti az interneten. Az Instagramon rendszeresen jelentkeznek LIVE beszélgetésekkel, videókkal, program- és könyvajánlókkal, YouTube csatornájukon pedig karizmatikus vezetőkkel készült beszélgetéseket nézhetnek meg az érdeklődők. Eddig főleg ikonikus embereket mutattak be, a jövőben szeretnének különböző témákba szakértők segítségével jobban belemélyedni. Koncepciójuk abban egyedi, hogy két nézőpontból, valamint két generáció szemszögéből kiindulva választják ki a témákat és beszélgetnek.
Nőktől nőknek
A két nő egy mentorprogram kapcsán ismerkedett meg egymással, amelyben Judit mentorként, Flóra pedig mentoráltként vett részt. A közös munka befejeztével úgy érezték, annyira sokat jelentett nekik az összekapcsolódás, hogy szeretnék megosztani tapasztalataikat másokkal is. Céljuk, hogy felhívják a figyelmet a mentorálás fontosságára s ezáltal olyan vezetőket is bevonzanak, akiktől bőven tanulhatnának a fiatalok, illetve megmutassák a karrierjük elején állóknak, hogy a legjobb befektetés önmagunk fejlesztése.
Női vezetőként, illetve fiatal munkavállalóként leghitelesebben a női célcsoporthoz tudnak szólni, ezért főként olyan témákkal foglalkoznak, ami a fiatal nőket érinti. Hogyan válasszak jól munkahelyet? Miért nem kapok elismerést, amikor pedig jól végzem a munkámat? Miért keresnek kevesebbet a nők, mint a férfiak? Miért nem szolidárisak egymással a nők? Ilyen és ehhez hasonló kérésekre keresik közösen a választ, amelyekből természetesen mindenki tanulni tud. Az elmúlt hónapokban több mint ezer fős közösséget gyűjtöttek maguk köré, ami azt bizonyítja, szükség van az ilyenfajta támogatásra.
Ezt is olvasd el!
Hozzászólás zárolva.