Facebook hozzászólás
100

„Anyám egész délelőtt ivott, aztán délután végig aludt”

Nincs rá magyarázat. A gyerekek finom érzékenységgel reagálnak a családban történtekre, érzékelik a feszültségeket, és teremtenek olyan játszmákat, amelyekkel igyekeznek szüleik helyett elsimítani a problémákat, megoldást keresni a kialakult helyzetre. Hiába akarjuk erősen hinni, hogy ők még kicsik ahhoz, hogy megértsék a körülöttük zajló érzelmi-kapcsolati viharokat.

A könyv végén pedig külön fejezetek foglakoznak a speciális játszmákkal. Ezek közül felhívnám a figyelmet az elvált szülők játszmáira, amelyek szintén óriási kárt okozhatnak a gyereknek (pl. az „Én vagyok a jobb szülő” játszma).

Végül arra vonatkozóan is nyújt némi támpontot a könyv, hogy miként lehet a gyereket egy ilyen háromszög helyzetből kiemelni, s hogy a család milyen szakemberektől kaphat hathatós segítséget a játszmahelyzetek megszüntetéséhez.

A könyv olvasása során két érzés, gondolat biztosan ott fog kísérteni: ráismerünk saját szüleink velünk szemben folytatott játszmáira; s ha gyakorló szülők vagyunk, rá fogunk találni saját játszmáinkra is. Ez utóbbi talán még nyomasztóbb lesz.

Joel D. Block-Susan S. Bartell: Szülői játszmák (Hogyan kíméljük meg gyermekünket a házastársi konfliktusoktól?)

Alexandra Kiadó, 2007.

Pécs, Üszögi-kiserdő u.1.

www.alexandra.hu





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Amit érdemes tudni a peptidekről

A tudatos bőrápolással és a szépségápolási termékek körültekintő megválasztásával sokat tehetünk annak érdekében,…

Panaszok, amikkel érdemes azonnal fogorvoshoz fordulni

Köztudott, hogy nőként fokozottabban ki vagyunk téve a különböző fogászati problémáknak, hiszen a fogaink állapotát…
1 / 3 459

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!