Facebook hozzászólás
254

Bármi lehetséges a teraszon…

A medence már rég nem egy kocka alakú betonteknő, belelógatott létrával. Az igényeknek, helyszínnek és pénztárcának megfelelően bármi lehetséges a teraszon is elférő kültéri masszázsmedencétől a saját, épített tóig.

A vegyszerezés – biokémiai kezelés – mindenképpen szükséges, e nélkül a medencék vize néhány héten belül bezöldül. Magánmedencék esetében a leggyakrabban alkalmazott szerek a szerves klórkészítmények. Ezek precíz adagolásával, a pH-érték kedvező szinten tartásával a klórszag és egyéb mellékhatások elkerülhetők. Az aktívoxigén-tartalmú szereket a klóros fertőtlenítős módszer hátrányainak kiküszöbölésére fejlesztették ki. Nincs kellemetlen szaguk, nem irritálják a bőrt és a szemet, de drágábbak, és olykor önmagukban nem is elegendők.

Alternatív lehetőségek az ózonos és az UV-sugaras fertőtlenítés. Előbbi nagyon erős hatású elemi oxigén közvetlen bevitelén alapul, igen hatékony, és nincs kellemetlen mellékhatása. Viszont, mivel igen bomlékony, a medencevíz biztonsági fertőtlenítőszer-szintje nem tartható, ezért klórral kell kombinálni. Az UV-sugaras fertőtlenítés során a kezelendő vizet átlátszó csőszakaszon vezetik keresztül, és megfelelő eszközzel világítják át. Az UV-C-tartomány erős antibakteriális hatású, emellett nem kell tartani a vegyszerekkel járó kellemetlen egészségügyi és környezeti hatásoktól sem. Fertőtlenítő hatása viszont csak a megvilágított szakaszon érvényesül.

A cikk a Konyha&Fürdő 2012/tavaszi számában jelent meg.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!