Facebook hozzászólás
85

Biztos főállás a magánegészségügyben

Bár idén januártól az orvosoknak az állami szektorban további 11 százalékkal emelkedett a bére, de a hálapénzek megszüntetésével a jövedelmük még így is jelentősen elmarad attól, amit a magánellátásban megkereshetnek.

Sőt, a magánintézményekben olyannyira jól fizetnek, hogy a kereseteket és a megélhetési költségeket összevetve már megéri itthon maradni vagy akár hazajönni külföldről. A fejlettebb munkakörülményeket pedig még nem is említettük. Az orvosok a legkorszerűbb eszközökkel, gépekkel, anyagokkal dolgozhatnak, amelyre valljuk be, az állami szektorban nem igazán van lehetőségük. 

A magánszektor felszippantja a képzett szaktekintélyeket

Elég csak megnézni a Székesfehérvárállás https://szekesfehervarallas.hu/allasok/egeszsegugy-gyogyszeripar aloldalát, ahol kapásból négy olyan álláshirdetést találhatunk, amelyben egy magánintézménybe keresnek valamilyen orvost, legyen az akár egy foglalkozás-egészségügyi szakorvos, egy donorvizsgáló orvos vagy egy vezető főorvos. 

No, de mégis mi kell ahhoz, hogy egy ilyen állást megszerezhessünk?

Két szó: ütős önéletrajz. Hiába ugyanis a nagymértékű munkaerőhiány, a magánintézetek nem vesznek fel akárkit, mivel szeretnék, hogy a betegeik a lehető legjobb ellátásban részesüljenek. Ha nem tudjuk tehát megfelelően bemutatni a HR-es számára a képességeinket és a szakértelmünket, akkor biztosan nem fogunk tudni elhelyezkedni. 

A tevékenységünk nem merül ki annyiban, hogy 9-től 5-ig dolgozunk, majd hazamegyünk, hanem sok esetben még kutatási munkát is végzünk, témavezetőként TDK projekteken dolgozunk, sőt, gyakran még tanácsadóként is tevékenykedünk különböző egészségügyi szervezetekben. 

Ezeket a dolgokat pedig elég nehéz lenne egyetlen oldalba belesűríteni, így az önéletrajz hosszát illető egy oldalas szabályt ebben az esetben nyugodtan figyelmen kívül hagyhatjuk. De azért arra nem árt odafigyelni, hogy ne essünk át a ló túloldalára.

Az elrendezést illetően pedig arra kell törekednünk, hogy a korábbi munkatapasztalataink és a tanulmányaink kerüljenek reflektorfénybe, hiszen ezek segítségével tudjuk megmutatni, hogy mi vagyunk az ideális jelöltek.

Ne feledkezzünk meg a kulcsszavakról!

A kiválasztási folyamat leegyszerűsítése érdekében az intézmények többsége ATS szoftvert használ, amely a releváns kulcsszavakra fókuszálva vizsgálja át a beérkező jelentkezéseket. Abban az esetben pedig, ha nem talál belőlük eleget, akkor az adott pályázatot kiszelektálja. 

Ilyen kifejezés lehet például a orvosi mikrobiológiai diagnosztikai kompetencia, a laboratóriumi eredmények értékelése, a vizsgálatok bevezetésében való részvétel, és így tovább. Ezek egyébként a legtöbb esetben egytől-egyig szerepelnek a munkaköri leírásban, így a cikk befejezéseképpen még annyit tanácsolnánk, hogy az önéletrajz megírása előtt olvassuk át még egyszer alaposan a hirdetést.

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!