Facebook hozzászólás
721

NAGYOBB A BAJ, MINT HITTÜK

Biztos tudod mit csinál a kamasz gyereked a közösségi média oldalakon?

Valójában fogalmunk sincs, mit csinálnak a közösségi média oldalakon és chat alkalmazásokban a gyerekeink. Amire figyelmeztetjük őket, már rég tudják, sőt tudatosan használják is a virtuális térben. Három általános iskola 45 tanulójának részvételével elvégzett fókuszcsoportos kutatás megdöbbentő eredményeket hozott.

Tini a gép előtt Kép: pexels.com

 

A legnagyobb probléma az, hogy a gyerekek elsődlegesen nem a felnőttekhez, hanem kortársaikhoz fordulnak tanácsért. Jellemzően egymással osztják meg tapasztalatikat, egymástól kérnek tanácsot, ha úgy adódik, a családon belül egyedül a nagyobb testvér jön szóba, mint lehetséges segítség. Óriási a tudásbeli szakadék a gyerekek és a felnőttek között, aminek következtében a világra éppen nyitó 12-16 éves tinik teljesen védtelenek a virtuális közegben. A közösségi média világában jellemzően 2-3 havonta jelennek meg új funkciók a kedvenc platformokon, alkalmazásokban. A felvilágosítás helyett egy folyamatos monitoring rendszer és arra épülő készség szintű képzések kellenek, csak ezzel tudhatjuk relatív biztonságban az online közegben gyerekeinket.

Figyeljünk a gyerekekre! Kép: pexels.com

 

Pöltl Ákos. a Safe House Training System program alapítója, a fókuszcsoportos kutatás elindítója szerint a kérdőíves kutatások, a rövid 45 perces osztályfőnöki órai felvilágosítások, egyéb oktató anyagok, biztonsági tippeket adó honlapok, kiadványok fontosak ugyan, de nem elég hatékonyak: nem bizalmi forrásból származnak az információk és amire elkészülnek sokszor elavultak. A program célja a jelenlegi tapasztalatokat felhasználva egy stabil, folyamatos monitoring és jelzőrendszer felállítása általános iskolákkal együttműködve, majd pedig erre építve egy valós, készség szintű tréning nyújtása a 12-16 éves korosztály számára.

A Safe House Training System egy a testőrképzés szakmai alapjaira épülő komplex program, moduláris felépítéssel: közösségi médiában való védekezés, a támadások vagy fenyegetések által kiváltott stresszhelyzetek pszichológiai háttere, taktikai küzdelem, család mindennapjainak biztonsági tervezése, alapvető anatómiai és elsősegély ismeretek, jogos önvédelem, taktikai autóvezetés. Jelenleg a program piaci bevezetésén dolgoznak, aminek első állomása a közösségi médiaveszélyek kapcsán egy állandó iskolai monitoring rendszer felállítása és egy arra épülő készség szintű tudást adó képzés.

 





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!