Facebook hozzászólás
312

„Boldogan éltek, amíg meg nem haltak.” Na ja!

„Boldogan éltek, amíg meg nem haltak.” De szép is lenne, igaz? Sajnos elég hamar rá kell jönnie minden kis királylánynak és kis hercegnek, hogy ez az egész csak kamu. Azért persze mindannyian reménykedünk benne, hogy valami legalább igaz a mesékből, de azért jobb felkészülni a horrora. Na jó, a valóságra.

5. Önfejűen nem megy

A házasságig eltelt évek alatt megszokjuk, hogy mi magunk döntünk az életünkről. Vannak tapasztalataink, melyek alapján megválasztjuk a szerintünk helyes utat. Ez azonban nem jelenti azt, hogy amit a másik javasol, az ne lenne ugyanolyan jó, csupán más. Attól még működhet, nekünk pedig el kell fogadnunk, tisztelnünk kell a másik véleményét, tapasztalatait, megérzéseit, személyiségét annyira, hogy esetleg úgy csináljunk valamit, ahogy ő javasolja. Ha erre nem is vagyunk képesek, legalább próbáljuk megérteni az ő álláspontját. De ne csak mondjuk, hanem valóban képzeljük is magunkat az ő helyébe.

6. Egy jó házasságban vannak konfliktusok

A házasságban megengedett a veszekedés, bár sértegetni nem szabad egymást. Egy jó vita közben azonban nem csak a hangunkat emeljük fel, de ösztönösen olyan dolgokat is mondunk, amire talán még mi magunk sem jöttünk rá. Így jobban megértjük magunkat, a másikat, a kapcsolatunkat.

7. Csak önmagunkat változtathatjuk meg

A kapcsolatokban elkövetett egyik leggyakoribb hiba, hogy meg akarjuk változtatni a másikat. Épp csak annyira, hogy kicsit közelebb legyen a tökéleteshez, vagy ahhoz, ami számunkra tökéletes lenne. Ez bármennyire is szeretnénk, nem sikerülhet, egy felnőtt embert nem lehet (és nem is szabad) megváltoztatni. Nem fogja elhagyni idegesítő kis megszokásait, nem lesz képes másban hinni, mint eddig. Minél előbb rájövünk erre, annál hamarabb leszünk képesek kialakítani a jó kapcsolatot. Ez nagy dolgokban, és kicsikben is így van. Ha megőrülünk attól, hogy miután kitakarítja a konyhát, nem viszi ki a szemetet, ne veszekedjünk. Örüljünk neki, hogy megcsinálta a munka nehezét, mi pedig sétáljunk ki a kukához.

8. Meg kell ismernünk saját magunkat

Ha a partnerünk nem telefonál pontban nyolckor, pedig megígérte, mi pedig kiakadunk, és két napig csak veszekszünk, el kell gondolkodnunk, biztosan benne van-e a hiba. Ez talán a mi gyengeségünk, valami, amitől mi félünk valamiért. Meg kell ismernünk önmagunkat, ami a mi feladatunk partnertől függetlenül. Ebben sokat segíthet egy szakember, de egy nagyon jó és őszinte barát is. Ha nagyjából tudjuk, mit miért teszünk (tökéletesen valószínűleg soha nem megy majd), jobban el tudjuk dönteni, a másik hibázik-e, vagy sem. Ez azonban egy életen át tartó tanulást jelent.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!