AMIKOR A KÖVETSÉG KÖZBELÉP
Brit segítséggel tért haza a magyar külügyminiszter és neje
Hetvenhárom év elteltével, brit segítséggel visszakerült Budapestre László Fülöp (Philip de László) világhírű magyar-brit festőművész két alkotása, a Scitovszky Tibor egykori magyar külügyminisztert és feleségét, Hódosi Hannát ábrázoló képpár, amelyeket a Brit Kormány Művészeti Gyűjteménye vásárolt meg a Christie’s Aukciósház 2019 tavaszi árverésén New Yorkban. A festmények egy kori otthonukat, a mai budapesti brit nagyköveti rezidencia falait díszítik.
[/vc_column][/vc_row]
Damon de László, a festőművész unokája; Penny Jones, a Brit Kormány Művészeti Gyűjteményének főigazgatója; Sandra de László, a László Fülöp művészeti hagyatékát gondozó alapítvány vezetője; és Iain Lindsay brit nagykövet, az esemény házigazdája (kezében a De László Medal of Excellence nevű kitüntetéssel, amit az ünnepségen vehetett át a művész unokájától)
A festmények zárt körben, a budapesti brit rezidencia szalonjában lesznek láthatóak. Azonban, mivel a Brit Kormány Művészeti Gyűjteménye számára kiemelten fontos, hogy a tulajdonában levő műalkotásokat hozzáférhetővé tegye a nagyközönség számára, a Brit Nagykövetség a jövőben, erre kijelölt alkalmakkor megnyitja majd a rezidenciát a festmény iránt érdeklődők számára.
„És zene nélkül mit érek én,”
„Szavakkal már nagyon sokszor visszaéltek, különösen a korunk társadalmában egyre növekvő tudatlanság következtében. A zene azonban továbbra is módot ad arra, hogy az emberek ma is megértsék egymást amikor az emberiségtől a múlt előítéletei távolabb állnak, mint valaha, de megerősödve kerülnek előtérbe azok az örök értékek, amelyek mindig részét képezték bármely nép minden művészi megnyilvánulásának” Így fogalmazott Yehudi Menuhin hegedűművész 1975. október 1-jén Torontóban mondott beszédében, az első zenei világnapon.
Hozzászólás zárolva.