Facebook hozzászólás
729

Buli-fesztivál egész héten

Ingyenes NYÍLT HÉT indítja a Budapest Park júniusi programözönét június 4-10. között! Budapest legnagyobb szabadtéri szórakozó helye és kulturális közösségi központja, a Park teljes fordulatra kapcsolt, a fogaskerekek olajozottan működnek, a fergeteges programözön elkezdődött! Beindult a buli-fesztivál a Soroksári úti szabadtéri összművészeti kultúrtéren, az 5 látványos helyszínnel működő Budapest Parkban.

Június 22. péntek: Goldie feat. MC GQ (UK)
A jamaikai és skót szülőktől származó Goldie (polgári neve: Clifford Joseph Price) gyerekkorát főként az utcán töltötte, mint breaktáncos és graffitiművész volt ismert.
A ’80-as évek közepén tett egy rövid kitérőt az Egyesült Államokba, ahol megtanulta az arany megművelésének fortélyait. A tudását ezután aranyfogak készítésében kamatoztatta (saját fogait is ő maga készítette). Miután visszatért a szigetországba, belevetette magát az angol elektronikus zenei szcénába. 1995-ben jelent meg az első albuma, a Timeless, majd rá három évre a duplalemezes Saturnz Return. A Park nagyszínpadán egy különleges estére készülhetünk, Goldie partnere ezen az estén a nemzetközi DJ-MC szcéna egyik legnevesebb csodagyereke és egyik legkarakteresebb egyénisége, MC GQ lesz.
Június 23. szombat: Colorstar
A ColorStar stílusát tekintve nehezen behatárolható, zenéjükben ugyanúgy felfedezhető a jazz, a népzene, mint a rock, vagy a különféle elektronikus zenék.
A ColorStar 1996-ban alakult, tulajdonképpen az akkori Vidámpark együttes romjain, úgy, hogy a Vidámpark majdhogynem kilépett önmagából, hiszen Őz Zsolt énekest hátrahagyva az akkori teljes felállás távozott. Nem volt ez persze szokásos szakítás, hiszen főként arról volt szó, hogy a későbbi colorStar tagság (Szalay Péter – gitár, Keleti András – gitár, ének, Balahoczky István – basszusgitár, Farkas Zoltán – dob és egy új ember: Bertók Tibor – szintetizátor) a korábbi dalközpontú, pop-rockzenés formák helyett/után egészen más útra kívánt lépni. A ColorStar kezdeti inspirációit az akkor már egyre színesebb elektronikus tánczenei szcéna, a világzene és a kettő metszéspontján burjánzó etno-techno, a népzenék friss technikai megoldásokkal és új felfogásokkal turbózott hibridje, a klasszikus pop-rock sémákat elvető poszt-rock és a 60-as, 70-es évek space rockja adta. A cS utazásai és útkeresései során különféle műfajokkal és stílusokkal találkozott és barátkozott, de egyikkel sem azonosult teljesen. Egy drum and bass kísérlet után nem lett d’n’b zenekar, ahogy egy világzenei kísérlet után sem lett etno vagy folk zenekar. A cS a különböző műfajokat és hatásokat magába, illetve egymásba olvasztja, miközben megőrzi saját legjellemzőbb stílusjegyeit, ezáltal valósítva meg a nevével jelzett színességet.
június 26. kedd: Subscribe
A zenekar 1999-ben eredetileg THC néven alakult. A felállás 2000-ben szilárdult meg, ekkor vették fel a Subscribe nevet. Első nagylemezük, a Sanity Has Left the Building 2004 végén jelent meg a Hammer-Edge Records gondozásában. A következő évben magyar fesztivál- és klubkoncertek mellett az amerikai Pro-Pain Európa-turnéján voltak előzenekar. Bemutatkozó albumuk a turnéval egyidőben jelent meg a Benelux államokban és Németországban. A Subscribe mára az egyik legismertebb hazai alternatív metál zenekar lett. Intenzív színpadi munkájuk, valamint a jazz, magyar népzene, funky, reggae elemekkel kevert hardcore metal zenéjük a kritikusokat és a közönséget is meggyőzte. Rajongótáboruk és elismertségük is folyamatosan nő, a klubokban és a legnagyobb fesztiválokon is teltházak előtt lépnek fel. 2008-ban modern rock kategóriában Stuck Progress To Moon című albumukat Fonogram-díjjal, a hazai internetes rock/metal sajtó pedig a legjobb hangzás díjával tüntette ki.
Június 27. szerda: Irie Maffia
A 2005-ben alakult Irie Maffia rövid idő alatt a fiatal magyar közönség egyik kedvenc koncertzenekarává nőtte ki magát. Nem csoda, hiszen a reggae, hiphop, rock és funk határait egymásba mosó bandának a frontvonalában koncentrálódnak az újgenerációs kedvencek: az elsőszámú underground díva Sena, a Zubolyból is jól ismert Busa és MC Columbo licitálnak egymásra szövegeikkel. A tizenegytagú válogatott zenekarvezetője a pozanon játszó Dermot, hammond orgonán pedig Jumo Daddy szaggat. A tizenegytagú zenekar vezetője a harsonás Élő Márton (Dermot), aki közösen Horváth Gáspárral (Jumo Daddy), a zenekar másik alapítójával a zeneszerzésért is felel.
Az elmúlt években az Irie Maffia az összes hazai fesztivál minden lehetséges színpadán koncertezett, soundsystem felállásban (lemezlovasok és énekesek) pedig az ország klubjait járták be. Hazai és nemzetközi színtéren is komoly sikereket tudhat magáénak.
június 28. csütörtök: Infected Mushroom (USA)
A pszichedelikus trance világában egyeduralkodó izraeli származású, amerikai (jelenleg Los Angelesi székhelyű) formáció 1998-ban jött létre Erez Eisen és Amit Duvdevani hiperszuggesztív formációjaként. Duvdev (Amit Duvdevani) tradicionális módon kezdte a zenei karrierjét. Kilenc év kitartó zongoraóra-látogatás után inkább a radikális kifejezésmódok felé orientálódott és az Enzyme nevű punkzenekar billentyűseként és zeneszerzőjeként kamatoztatta tudását. Erez (Erez Eizen) négyéves korától tanult orgonán, a klasszikus képzésben tehát múltjuk összecseng. Tizenegy évesen már intenzíven beleássa magát a számítógépek és a zenecsinálás világába és lehetőségeibe. Találkozásukból indult el világhódító útjára az elektronikus zene egyik leglátványosabb projektje, az Infected Mushroom. A formáció 1999-ben a The Gathering című albummal mutatkozott be, mely sikerének köszönhetően nemcsak a különleges elektronikus zenei világnézettel rendelkező keverőpárosra, hanem az egész közel-keleti térséget uraló psytrance mozgalomra is felfigyelt a mainstream klubkultúra. A programadó The Gathering után a klasszikus zenei elemekkel megbolondított Classical Mushroom album következett, majd jött a 2001-es B.P. Empire, két évvel később eddigi legformabontóbb, legsokszínűbb és a rajongókat is zavarba ejtő dupla albumukkal, a Converting Vegetariansszal tértek vissza. A Legend of the Black Shawarma című 2009-es albumukat, melyet a Szigeten is bemutattak egy szédületes koncert keretében, DJ Mag minden idők legmagasabban jegyzett psytrance produkciójának minősített.
Az Infected Mushroom produkcióinál a komolyzenei előélet bizonyos dolgokban mindenképp visszaköszön. Kevés trance előadónál van jelen olyan szintű formafegyelem, és kompozíciós következetesség, mint náluk.
Ha szeretnétek szem- és fültanúi lenni az Infected Mushroom legújabb őrült hangzásainak, akkor ne hagyjátok ki!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!