Csoda, hogy élünk
A rendhagyó nézeteket valló és azt bátran vállaló – már nem praktizáló – orvos, dr. Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség című könyvében hiteles bizonyítékok alapján állítja, hogy a ma emberének a hivatalosan elfogadott mennyiségnél jóval több…
– Nem csak a testi egészségen múlik teljesítőképességünk, harmóniánk.
– Természetesen a lelki egyensúlyi tényezők nagyon lényegesek. De most csak a testi funkciók teljes harmóniában tartásánál maradnék, mert nagyon kitágítanánk a témát. Csak annyit jegyzek meg, hogy egymással kölcsönhatásban működik a test és a lélek.
– Különböző indíttatású, célú, természetű embereknek eltérő lehet az életenergiája is. Mi a mérce?
– Vegyük például az üzletembereket, vállalkozókat. Valljuk be őszintén, szeretünk 14 órán át talpon lenni, pörögni, égni, teremteni, ideákat gyártani és megvalósítani. Kísérletekkel igazolt, hogy az ember képes négy órán át egyfolytában koncentrálni. Ezt vehetjük százszázalékos emberi teljesítménynek. Ha valaki csak két órán át tud összpontosítani, akkor 50 százalékos rokkant. A hivatalosan elfogadott koncentrációs időtartam maximum másfél óra. A B1-vitamin – tiamin – köztudottan az idegek olaja. Hiánya esetén dekoncentráltság, ingerlékenység, szétszórtság jelentkezik. Nagyon intenzív szellemi munka esetén egy-két óra alatt akár 100 milligramm is felhasználódhat belőle. Csak mellékesen jegyzem meg, a javasolt napi adag mégis 1-1,5 milligramm. A chipsek és édességek rohamosan elégetik a B1-vitamint. Az eredmény: fáradt, figyelemhiányos gyerek, akit elvisznek a szintén B-vitamin-hiányos pszichológushoz. Mindketten rokkantak, mert maximum 30-40 percig tudnak koncentrálni. A fáradt, indiszponált, koncentrációs zavarokkal küzdő üzletember állapotán elúszhat az üzlet. A gyorsaság, álló- és teherbíró képesség versenyben maradásunk, megélhetésünk alapkövetelménye. Sajnos, ahelyett, hogy felfelé vinnénk a mércét – négy-öt órai koncentrálóképesség eléréséhez -, lejjebb szállítjuk az átlagot, a rokkantak szintjére. Persze tudnunk kellene pontosan, mi a mérce, mik a stabil pontok, elfogadható állapotok. Mik az emberi test teljesítőképességének maximumpontjai.
– Fáradtság esetén kávét iszunk, stimuláljuk magunkat külső szerekkel, tovább mérgezve, gyengítve szervezetünket.
– A szervezet hihetetlen mennyiségű energia termelésére képes. Elegendő tápanyaggal ellátva soha nem lenne szüksége stimulálószerekre. A túlzott táplálékfelvétel – a zabálás – is a hiányra mutat. Nem kapjuk meg ételeinkből a szükséges mennyiségű és összetételű tápanyagokat, ezért túlesszük magunkat. A szintetikus anyagok, mérgek feldolgozása megterheli a szervezetünket, lelassul az anyagcserénk, külső eszközökkel kell felpörgetnünk, hogy közben teljesíteni is tudjunk.
Hozzászólás zárolva.