Facebook hozzászólás
115

Cumi vagy nem cumi, ez itt a kérdés!

Örök vita a nevelés témakörében, hogy adjunk vagy ne adjunk cumit a gyereknek. Míg vannak szülők, akik körömszakadtáig harcolnak a cumi ellen, mások a legnagyobb nyugalommal adják gyermeküknek. De kinek van igaza?

Nem mindegy, hogy milyen az a cumi!

Mielőtt megpróbálnánk válaszolni a kérdésre, nagyon fontos leszögezni, hogy egyáltalán nem mindegy, milyen cumiról beszélünk!

A Bubbaland.hu Bibs cumijai természetes anyagból készülnek, ezért nem kell tartani allergiás reakcióktól vagy káros hatásoktól ebben a tekintetben. Kialakításuk a mellbimbóhoz hasonló, így támogatva azt, hogy elkerülhessük a szoptatással kapcsolatos zavarokat. Emellett – ami nagyon fontos – formájuknak köszönhetően nem zavarják meg az állkapocs egészséges fejlődését, valamint nem okoznak problémákat a fogak növekedésének szempontjából sem.

cumi
Cumi vagy nem cumi, ez itt a kérdés!

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit használjuk!

Az első hetekben érdemes mellőzni a cumit, mivel ilyenkor még megzavarhatja a szopizást, például azzal, hogy rossz technikát alakít ki a babánál, illetve csökkenti a szopizás gyakoriságát.

A későbbiekben is érdemes kizárólag a megnyugtatás eszközeként tekinteni a cumira, s odafigyelni arra, hogy ne a jelenlétünket, közelségünket helyettesítsük vele, valamint ne használjuk folyamatosan! Egy megfelelően használt cumival elérhetjük, hogy kevesebbet sírjon a baba, s képessé váljon arra, hogy saját magát nyugtassa meg.

Ha van cumi, akkor a higiéniára is gondot kell fordítani!

Persze a tisztaság minden kisgyermeknél fontos és alapvető kérdés, itt és most azonban arra szeretnénk felhívni az édesanyák figyelmét, hogy ha cumit használunk, akkor bizony gondoskodni kell annak rendszeres tisztításáról, fertőtlenítéséről, valamint cseréjéről!

Higiéniai és biztonsági okok miatt a cumikat 4, de minimum 6 hetenként cserélni kell! A sok fertőtlenítés miatt általában eleve elhasználódik, sőt nagyobbá is válik némileg a cumi egy idő után, ami azonban így már nem valósítja meg azt a tételt, hogy ne zavarja meg az állkapocs és a fogak fejlődését.

A másik probléma az anyag elhasználódása. Idővel ugyanis ragacsos lesz a felülete, de akár be is repedezhet, érthető módon ezáltal már nem lesz alkalmas arra, hogy ellássa eredeti feladatát. A fentiek mellett a kicsi korát is érdemes figyelembe venni, ezért időről időre emiatt is váltani kell egy nagyobbaknak szánt modellre.

És akkor jöjjön a válasz: cumi vagy nem cumi?

Ha eltökéltek vagyunk ebben a kérdésben anyaként, akkor nem kell gyötrődnünk rajta. Megfelelő cumit választva akkor sem teszünk semmi rosszat, ha adunk cumit a kisbabánknak, ahogy az is abszolút rendben van, ha inkább nem szeretnénk, ha cumizna.

A legbölcsebb döntés az, ha arra reagálunk, amit hoz az élet. Egyes babák például kifejezetten elutasítják a cumit, míg másoknál valóságos áldás, főként az éjszakákat tekintve. Ha pedig anya is többet aludhat, a csöppség boldogabb mamit is kaphat.



Facebook hozzászólás

Hozzászólás zárolva.

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!