Díjmentes családi rendezvény- szombaton
A Nemzeti Vidékstratégiához kapcsolódva Tavasztól-őszig magyar tájakon címmel 2012. április és szeptember között ötalkalmas, a magyar tájakat, a hazai termékeket és a vidéki életformát népszerűsítő, díjmentesen látogatható rendezvénysorozatot szervez a Vidékfejlesztési Minisztérium és a Magyar Mezőgazdasági Múzeum. Május 12-én, a második alkalommal, vidám családi programmal, kézműves foglalkozásokkal, vásárral, kóstolókkal, tárlatvezetéssel, kamarakiállítással, előadásokkal, táncházzal várják látogatóikat!
A Tavasztól őszig magyar tájakon című programsorozat célja, hogy segítse a gazdálkodók, a kézművesek, a gyógynövénytermesztők, az állattartók és az érdeklődő városi emberek, családok, kicsik és nagyok találkozását. Szeretnénk ösztönözni egy olyan város-vidék kapcsolat újjáéledését, amely hozzájárul a falvak gazdasági létalapjának visszaállításához és a vidék értékeinek megismertetéséhez, megőrzéséhez.
A három évszakon átívelő, a magyarországi nemzeti parkokkal együttműködésben megvalósuló rendezvényeken a kiemelkedő természeti adottságok, a kiváló minőségű hazai élelmiszerek, a páratlan népművészeti és kismesterségi hagyományok tárulnak a látogatók elé.
A rendezvénysorozat egy körutazásra hívja az érdeklődőket a hazai tájak hangulatai, illatai, a vidéken megőrzött hagyományok, értékek és a mezőgazdasági munkák háromdimenziós tér- és időszalagján. A hónapról hónapra változó programok mentén nyomon követhetjük, ahogy a téltemetés után a természet újjászületik, elkezdődik az állatok legeltetése, a vetés, majd a növények virágzása, a gyümölccsé érés és végül az aratás, a betakarítás. Találkozhatunk azokkal a hazai gazdálkodókkal és mesteremberekkel, akiknek ez a körforgás, a természet rendje határozza meg a mindennapjait. Az ő munkájuk révén kerülnek az asztalunkra az illatos barackok, az ízletes házisajtok és a fűszeres borok.
2012. május 12. Ébredő tájak – „külső és belső megújulás”
A természet tavaszi megújulásának gazdag forma- és színvilágához kapcsolódó programjainkon a gyermekek megtanulhatják többek között a kosár készítésének rejtelmeit. A felnőttek megismerkedhetnek a festőnövényeinkkel, azok felhasználásával és a bokrétának való alapanyagokkal is. Ezen a napon a vidék ébredésének is tanúi lehetünk: helyi közösségek kezdeményezései, termelői együttműködések világa bontakozik ki előttünk a vásári hangulat forgatagában!
Programkínálat:
• A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság bemutatkozása
• Kézműves foglalkozások gyerekeknek: festés festőnövényekkel, gyógynövényes illatzsák készítése
• Tojásírás és kosárfonás bemutatója
• Gyermekjátékok: Ébredő erdő, azaz állatnyomok és kérgük alapján a fafajok felismerése; Memóriajáték tavaszi virágokkal; Gyógyító ismerőseink – ismert és kevésbé ismert gyógynövényeink bemutatása
Hozzászólás zárolva.