Dimbes-dombos testtájaink, avagy mit kezdjünk a cellulittal?
Tíz nőtársunk közül csupán kettő örülhet a szerencséjének, hogy nem éktelenítik hepehupák valamely testrészét.
Az anti-cellulit masszázs során fellazítják a bőr alatti kötőszövetet, amivel elősegítik a pangó folyadék távozását. Aromaolajokkal (fahéj, rozmaring, menta, babér) fokozható a hatás. Gyakran fájdalommal, kék foltokkal jár. Ha túl drasztikusan végzik, roncsolhatja a kötőszöveti rostokat!
A vákuummasszázs során az üvegharangban vagy a masszírozófejben létrejövő vákuum hatására a bőrfelszín alatti zsírsejtek burka szétpattan, tartalmukat így el tudják szállítani a nyiroknedvek. Ez a módszer fájdalmas lehet és arra hajlamosaknál kék foltokat okoz.
Érfal-gyengeség, visszér hajlam esetén sem az anti-cellulit masszázs sem a vákuum nem ajánlott!
A vákuumalagút (vacu-styler) és a vákuumbicikli (hypoxi tréner) jóval kíméletesebb alternatívája a fentieknek. Minimum 10-12 alkalom szükséges változás eléréséhez.
Az elektroterápia alkalmával az érintett területekre felhelyezett elektródák váltakozó elektromos impulzusokkal tornáztatják az izmokat. Csak hosszadalmas kezeléssel lehet látványos javulást elérni.
A kozmetikákban használatos pakolások (pl. tengeri alga) hatóanyagainak jobb felszívódása érdekében alkalmazzák a tekercselést, amit gyakran hőterápiával kombinálnak.
A hőmandzsetta vagy szaunaöv alatt a problémás testtájak anyagcseréje két-háromszorosára nő. Így a salakanyagokat és fölösleges vizet kiizzadjuk, a maradék a nyirokkeringéssel távozik.
Az infraszauna hasonló elven hat – nemcsak a fogyást segíti elő, de a bőr egyenletesebbé, feszesebbé válik rendszeres használatától.
A cellulipolízis már komolyabb beavatkozás: plasztikai sebész vagy bőrgyógyász végzi. A bőr alá vezetnek két 15 centiméteres vékony tűt, melyeken keresztül gyengeárammal ingerelik a zsírszövetet. Hatására a zsírsejtek összezsugorodnak. 6-12 kezelés ajánlott.
Hozzászólás zárolva.