Dizájnhírek
Bor és művészet – Bemutatta új, a 2009-es évjárat palackjait díszítő címkéjét a világ leghíresebb elitboraA festészet kitör a múzeumból – Immáron a magyar festészet is megjelenik mindennapi fontos tárgyakon, ami a világ nagy múzeumaiban már régóta gyakorlat.Kortárs ékszer – A hazai dizájnékszerészek legjava – Peter Vladimir, Király Fanni, Kecskés Orsolya, Stomfai Krisztina, Gaál GyöngyvérNagyágyúk listája – Bencsik Barnabás, a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója bizonyult a legbefolyásosabbnak a Műértő által első ízben összeállított, a hazai művészeti színtér legfontosabb szereplőit összegyűjtő „Magyar Power 50” listán
Bor és művészet
Bemutatta új, a 2009-es évjárat palackjait díszítő címkéjét a világ leghíresebb elitbora – amelyből egyetlen palack körülbelül 260 ezer forintba kerül –, a Château Mouton Rothschild. A bor díszítésére 1924 óta kérnek fel művészeket, 1945 óta pedig minden évben mást ér ez a megtiszteltetés. Köztük volt például Picasso, Chagall, Dali, Miro, Kandinsky, Warhol. A pincészet nem fizet a sztárművészek alkotásáért, mindössze néhány üveg borral honorálja őket, többek között a „saját” évjáratukból. Az új címkét Anish Kapoor egy alkotása díszíti. Az indiai származású brit művész az ismertségét többek között a londoni Olimpiai Parkban található, Orbit névre hallgató szobornak köszönheti, így talán nem is véletlen, hogy a londoni világverseny évében éppen rá esett a választás.
Magyar műtárgy
A festészet kitör a múzeumból
Immáron a magyar festészet is megjelenik mindennapi fontos tárgyakon, ami a világ nagy múzeumaiban már régóta gyakorlat. A magyar múzeumi shopok kínálata eddig nem ismerte ezt a műfajt, ezért igazi fehér foltot tüntet el a „Virág Judit Art Collection”. A négyféle kollekció – asztali, dizájn, selyem és táska – a magyar festészet legszebb motívumaira épül, és a magyar festészet dicsérete mellett tehetséges ipar- és tervező grafikusművészeket, valamint kiváló magyar gyártókat juttat lehetőséghez. Partner és alkotótárs a TheBétaVersion iparművész teamje, a grafikai munka oroszlánrészét a Komo Group végezte. További fontos partner az Alföldi Porcelángyár. Egyelőre Mednyászky László, Korniss Dezső, Scheiber Hugó, Kádár Béla, Vaszary János, Frank Frigyes, Gyarmathy Tihamér, Czigány Dezső válogatott képei szolgáltatják az alapmotívumokat a limitált számban és szériában készülő kollekcióhoz.
Kiállítás
Kortárs ékszer
A hazai dizájnékszerészek legjava – Peter Vladimir, az Iparművészeti Egyetem professzora és volt tanítványai, Király Fanni, Kecskés Orsolya, Stomfai Krisztina, Gaál Gyöngyvér, hogy csak néhány nevet említsünk, és több művésztanár, Lipoczki Ákos, Ádám Krisztián – által készített egyedi tárgyak, ékszerkülönlegességek láthatók a Sterling Galéria (1092 Budapest, Ráday u. 31.) immár hagyományosnak tekinthető karácsonyi kiállításán január elejéig. A Fény című tárgyak inspirációját a téli napforduló jelentette. Ezen a napon a leghosszabb az éjszaka, innentől egészen a nyári napfordulóig növekszik a nappalok időtartama, ami örökké hirdeti a világosságot, a fény diadalát.
Hozzászólás zárolva.