UTÓKOR
Döntsük le a falakat!
Mennyire felszabadító érzés, ha leomlanak a falak az emberek között! Ezt mutatták meg fiatal szolnoki művészek, amikor munkáikkal a berlini fal leomlásának 30. évfordulója előtt tisztelegtek. A képzőművészeti tanulókat egy jótékonysági világszervezet budapesti klubja kérte fel alkotásra, a művek egytől egyig sikeresen kalapács alá kerültek.
Egykor kultúrákat, embereket, családokat választott el egymástól a berlini fal. 1989-ben azonban felszámolták, egyesítve így az NSZK-t és NDK-t. A téma megihlette a szolnoki Magiszter Alapfokú Művészeti Iskola diákjait, olyan tizenéveseket, akik akkoriban még nem éltek, azonban Sopsits Árpád Balázs Béla-díjas színház- és filmrendező, forgatókönyvíró segítségével felidézték ezt a korszakot. Magát a témát pedig a Soroptimist International Budapest CORVINUS Club jótékonysági szervezet kínálta fel a művészgyerekeknek, támogatva őket az alkotásban.
A Soroptimisták a világ minden táján azért dolgoznak, hogy jobbá tegyék az emberek életét, segítsenek a nélkülözőknek, támogassák, mentorálják a tehetséges fiatalokat. A budapesti CORVINUS klub különösen odafigyel a talentumokra, ezért is indította útjára idén tavasszal A FAL című projektjét. Szolnoki képzőművészetet tanuló fiatalokat kértek fel arra, hogy különböző művészeti eszközök segítségével jelenítsék meg alkotásaikban ezt a 30 évvel ezelőtti időszakot. Az elkészült művekből ezután három helyszínen – Szolnokon, Budapesten és a németországi Hofban – rendeztek kiállítást, majd aukció keretében elárverezték azokat. A befolyó összegből pedig magukat az alkotókat támogatják további művészeti tanulmányaikban.
− Érzelmi töltés nélkül egy művész sem tud nagyot alkotni, a tehetségen túl ez alapfeltétele a munkának – mondta el a szolnoki kiállítás megnyitóján Jankovics Marcell Kossuth- és Balázs Béla-díjas rajzfilmrendező, grafikus.
Kincsek a rácsok mögött
Hozzászólás zárolva.