Facebook hozzászólás
98

Egy kellemetlen téli betegség

A belélegzett kórokozóknak köszönhető a torokgyulladás. A torokgyulladás kialakulásáért a számos baktériumfajta közül leggyakrabban a Streptococcusok felelősek. A torokgyulladásnak különböző fajtái vannak: a gennyes gyulladásos, a lepedékkel fedett és a kifekélyesedő torokgyulladás.

A gennyes torokgyulladást vírus okozza, mely magas lázzal, nyelési nehézségekkel, és duzzadt vörös mandulákkal jár. A lepedékes torokgyulladást a nyaki nyirokcsomók duzzanata jellemzi, a beteg lázas és nehezen nyel. Az élénkvörös, gyulladt mandulákat és garatnyálkahártyát lepedék borítja. A kifekélyesedő torokgyulladás egy Fusiformis és egy Spirochéta baktérium együttes fertőzésének eredménye. A tünetek közé tartozik a nyirokcsomók tartós gyulladása, a nyelési zavar és a szájnyálkahártya gyulladás.

Mindegyik típusú torokgyulladásnál a megfelelő antibiotikus kezelés lehetővé teszi a kórokozó baktériumok elleni küzdelmet és a bakteriális felülfertőződés elkerülését.

De az antibiotikumok mellett a gyógynövények is tudnak segíteni. A gyakori torokgyulladás arról tanúskodik, hogy több mint valószínű, alulműködik az immunrendszere, tehát ott kell kezdeni a torokgyulladás kezelését, hogy fel kell erősíteni az ellenálló-képességet.

De azt csak úgy lehet, hogy először a lerakódásoktól eldugaszolt nyirokrendszert kell megtisztítani. Párhuzamosan a torkot olyan gyógynövények vizes kivonatával gargalizáljuk, amelyek gyulladásgátlók, baktériumölők, fertőtlenítők és összehúzó gyógy tulajdonsággal rendelkeznek, ami nagyon fontos.

A torokgyulladás nagyon kellemetlen, egyesek viccesen azt mondogatják, hogy pálinkával kell fertőtleníteni a torkot, de ez tévhit, az alkohol csak ront a helyzeten. A torokgyulladás általában a meghűléses betegségek kísérő tünete, de felléphet nyáron is, ha hirtelen túlságosan hideget iszunk, vagy a kelleténél többet énekelünk füstös helyen.

A torokgyulladás egyik kísérő jelensége, hogy gyulladásba jönnek a hangszálak, elmegy a hangunk is. Ez a gyulladás abban nyilvánul meg, hogy a hangszálak ellazulnak és megduzzadnak. Ezáltal a hang mutál.

Alkalmazunk gyógynövényeket, melyek összehúzzák a hangszálakat, és a duzzanatokat is megszüntetik. Ilyen segítséget csak olyan gyógynövények tudnak nyújtani, amelyek cserzőanyagokat tartalmaznak. A franciák erre a célra a nyers apróbojtorján kipréselt nedvét alkalmazzák.

Az apróbojtorjánon kívül segít még az orvosi zsálya, valamint a málna és a földiszeder levele. Ezekből a gyógynövényekből kb. 3 evőkanálnyi mennyiségből 5 percig főzzünk teát fél liter vízben, és naponta 3-5x gargarizáljunk 10-15 percig.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Nőként kiemelt szerepe van a jó alvásnak

Az alvás nem csupán a pihenés eszköze, hanem a szervezet regenerációjának és kiegyensúlyozott működésének…

Olívaolajjal a női egészségért

Az olívaolaj a mediterrán konyha egyik jellegzetes alapanyaga, ám nem csak a konyhában vehetjük hasznát. De ne…
1 / 3 465

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!