Egy újabb „kór”, mely könyörtelenül szedi áldozatait
Ahogy a depresszió a 20. század, úgy a pánikbetegség a 21. század népbetegségének tekinthető. Magyarországon folyamatosan nő a depresszióban szenvedők és a pánikbetegek száma. Sajnos azonban, csak a töredékét kezelik, mert nagyon sok beteg nem ismeri fel a betegséget.
Sok beteg nem tudja, hogy pánikbetegségben szenved. A legszomorúbb az egészben, hogy egyes orvosok nem is hisznek a létezésében. Pedig igenis LÉTEZIK!
Hogyan ismerjük fel, hogy pánikbetegek vagyunk? Milyen tünetekre kell figyelnünk?
- Fulladás, légszomj
- Szédülés, bizonytalan járás
- Erős szívdobogás nyugalmi helyzetben is
- Belső remegés, és erős verejtékezés
- Gyakran úgy érzi a beteg, hogy „gombóc” van a torkában
- Hányinger, puffadás, hasmenés
- Zsibbadás érzése
- Kipirulás, hidegrázás
- Mellkasi fájdalom, szorítás, szívtáji fájdalom
- Halálfélelem, vagy a megőrüléstől való félelem
Ha valaki a felsoroltak közül legalább négyet tapasztal saját magán, azonnal forduljon orvoshoz! Ugyanis gyógyszerek segítségével gyógyítható a pánikbetegség.
Sokan félnek pszichiáterhez fordulni, mert félnek, ha kiderül, bolondnak fogják tartani. Ettől azonban már nem kell tartani, mert ma már a környezet is komolyan veszi a segítségre szoruló beteget.
A pánikbetegség kialakulhat megoldhatatlan problémákból, öröklött hajlamból, feldolgozhatatlan lelki traumákból, a jövőkép bizonytalanságából, a munkahelyi és családi konfliktusokból, és sokféle más okból. Vannak azonban olyan kiegyensúlyozott élethelyzetben élő emberek is, akik ismeretlen okokból pánikbetegségben szenvednek. Ennek oka lehet örökletes hajlam is, de lehet valami mélyen élő rejtett ok is, ami nem kerül a felszínre soha.
A gyógyulás kulcsa azonban mindenkinek ott van a kezében. Erős akarattal, az orvos segítségével újra teljes értékű emberré lehet válni! KITARTÁS!
Hozzászólás zárolva.