Facebook hozzászólás
59

Elege van a fertőzésekből?

Az influenzajárványok idején érdemes megismerkednünk a menedzseréletmóddal járó stressz és az immunrendszer állapota összefüggésével. Megkapjuk-e az éppen aktuális influenzajárványt vagy sem, illetve az mennyire vesz le bennünket a lábunkról, erősen függ attól, milyen állapotban van immunrendszerünk. Miért lesz beteg egyikünk, s miért nem a másik?

 „Az, hogy valaki megkap-e egy fertőzést, két dologtól függ: a szervezetébe került kórokozók számától, fertőzőképességétől, valamint az immunrendszer aktuális állapotától” – írja dr. Valló Ágnes a „Menedzserbetegségek” című könyvében.

Sokunknak van már kellő tapasztalata arról, hogy a tartós stressz állapotában mennyivel gyengébb, erőtlenebb, idegesebb, feszültebb az ember. Már Selye János professzortól tudjuk, hogy a pozitív stressz nagyon is inspirálóan hat az ember munkaképességére, kedélyére, lelkiállapotára, s ezáltal az aktivitására.

 A túlzott mértékű, tartós stressz azonban egyértelműen gyengíti az immunrendszert. Természetesen minden egyes ember esetében máshol van az a határ, amikor a pozitív tartományból átfordul a károsító tartományba a stressz. Mivel nem vagyok orvos, eltekintenék a stresszállapot, a mellékvesekéreg, az agyalapi mirigy és a csecsemőmirigy működése összefüggéseinek a magyarázatától. Inkább az idegrendszeri, lelki tényezőkre és felerősítésük módjaira hívnám fel a figyelmet.

Az influenzajárványok idején különösen aktuális beszélnünk a védettségről. Az egyszeri embert nagyon sok oldalról tájékoztatják arról, hogyan védekezzen a járványok ellen. Beszélnek védőoltásról, s főleg arra vonatkozóan vannak jó tanácsok, mit tegyünk, ha már betegek lettünk. Arról kevés szó esik, hogyan erősítsük, támogassuk meg immunrendszerünket a védőoltáson kívül, hogy a lehető legenyhébb fertőzési panaszaink legyenek.

Ha már megkaptuk.

Álljunk le, ha kell!

Ki kapja meg a fertőző betegségeket? Akit közvetlenül, nagy dózisban ér az arcában a vírusok milliója. Aki ugyan közvetlenül nem érintkezik a vírusfertőzöttel, de a környezetében van, s gyenge az immunrendszere a fertőzéssel szembeni védekezéshez. S aki mindezeken kívül életének nagyon is fárasztó szakaszában van. Elege van a világból, a munkából, a bajokból, a kötelességekből, a nehézségekből. Szervezete leálljt követel. A vírusfertőzés rákényszeríti gazdáját, hogy feküdjön ágyba, vonja ki magát egy kicsit a világból, pihenjen, töltekezzen. Ez utóbbi magyarázat az egyre jobban terjedő holisztikus gyógyászati szemléletből ered.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!