„Élvezem, ahogy a tűsarkúja behasít a combom közé!”
Nos, ezzel az új fétis darabbal ismételten csak a hálószobában találkozhatunk. Járni ugyan lehetetlen benne, de a szex élvezhetőbb lesz…(?)
Bővül a cipő eredeti funkciója, amely eddig abban állt, hogy védte a lábat, könnyítette a járást, és magasított. Újabban azonban a divatbemutatókon már feltűnnek olyan cipők is, amelyeket kifejezetten az átlátszó, habkönnyű, szexis alsóneműkhöz, köntösökhöz terveztek.
Christian Louboutin francia divattervező cipői erotikus hangulatúak, és ezt szemléletesen mutatja be a párizsi Galérie du Passage-ban megrendezett tavalyi fotókiállítás is.
A Fétis című kiállítás anyagán két modell pózol a 22 centis sarokkal felszerelt csábos cipőkölteményekben. A fotókat David Lynch amerikai filmrendező készítette.
„Sok ember a cipőben csak az eszközt látja, amelyben járni lehet. Elfogadjuk, hogy van cipő a futáshoz, az úszáshoz, ugyanúgy lehet azonban a szex gyakorlásához is. Ha van az öltözékek között fétisdarab, akkor az a cipő. Totemszerű szent tárgy, amelyhez egy egész rituálé tartozik” – nyilatkozta a rendező az El País című spanyol napilapnak.
Ezt a vonalat követi az angol Vivienne Westwood divattervező is, aki meglátta a kereskedelmi lehetőséget azokban a cipőkben, amelyek jól kiegészítik a pikáns alsóneműket. Egész sorozatot tervezett belőlük Pure Sex márkanéven. A nyolc különféle modellnek a sokat ígérő Linda, Misty, Jennie elnevezést adta, amelyek az értők szerint az X kategóriás filmek női főszereplőit idézik fel az erősebb nemben.
A szexuál pszichológusok szerint a tűsarok, a fekete harisnya és színes alsóneműk, a szőrmebunda, hosszúszárú csizma, lakkruha, vizelet vagy izzadság imádata, nem nevezhető perverz és beteges hajlamnak. Betegessé és pszichikai zavarrá akkor válhat, ha bizonyos viselkedésformák több, mint 6 hónapon át visszatérnek, s az érintett oly mértékben függővé válik, hogy emiatt szociális kapcsolatai sem működnek.
Elfogadott, hogy a valóságos vagy képzeletbeli fétisekkel történő önkielégítés, sokaknak jótékony hatású módszer, és a mindennapos stresszben való lazítás lehetséges eszköze.( A szó maga a latin „facere”, csinálni, és a portugál „feitico”, varázslat szóból áll össze.)
Hozzászólás zárolva.