Ezeket a veszélyeket rejthetik a randiappok
Az online társkeresők használatakor is érdemes résen lenni.
Ha te is használod az ismerkedéshez a randiappok valamelyikét, akkor ez a cikk neked szól!
Az internet megjelenése a számtalan előny mellett veszélyeket is a rejt a felhasználóknak a mindennapokban. A randiappok és társkereső oldalak egyre népszerűbbé válásával számos lehetőség nyílt meg a társat keresők előtt, amelyet sajnos a kiberbűnözők is felismertek. A kibertérben nagy számban terjednek a közösségi oldalakon, e-mailekben vagy felugró banner hirdetésekbe ágyazott internetes csalások, amelyek révén pénzt, személyes vagy bankkártya adatokat szeretnének kicsalni az átverők.
Sajnos a sorból a társkereső oldalak és randiappok sem maradtak ki, így a kellemetlenségek elkerülése végett érdemes résen lenni ezek használatakor is!
Nem minden biztonságos, ami annak látszik
A társkeresés lehetőségét nagyban megkönnyítette az internet megjelenése, ám a koronavírus-járvány alatt eddig nem látott mértékben nőtt az online társkeresés aránya. Ahhoz, hogy ez biztonságos és jó felhasználói élményt nyújtson a társkeresőknek, rendszeresen ellenőrzik a legismertebb online randiappokat. Egy 2017-es felméréshez képest a mai technikai alapok az online oldalak esetén sokkal biztonságosabbak. 2017 előtt például néhány társkereső oldal nem a HTTPS protokollt használta, hanem a titkosítás nélküli HTTP-t. Ma már ezt jelzi nekünk a böngésző: a keresősáv bal oldalán, a domain név mellett megjelenő lakat ikon utal a weboldal és a látogató közötti kapcsolat biztonságára.
Ennek ellenére még mindig állhatnak fent adatvédelmi kockázatok egy-egy randioldal használata kapcsán. Például néhány applikáció esetén lehetőségünk van a már létező közösségi média profilunkkal regisztrálni egy gombnyomásra, és a látszólag néhány adat helyett a háttérben rengeteg szenzitív adathoz adunk hozzáférést az üzemeltetőknek. Az olyan adatokhoz való hozzáférés engedélyezése, mint a tartózkodási hely, a munkahely, vagy az elérhetőség kiszolgáltatottá teszi a felhasználót az online és fizikai zaklatásnak, egyes esetekben pedig a doxolásnak – adatok közzététele az áldozat megszégyenítése céljából – is.
Hamarosan fizetni kell a biztonságért
Sajnos sok internetfelhasználó nincs tisztában azzal a ténnyel, hogy a legnagyobb ár, amelyet fizethet a közösségi médiában, az a minél több személyes adat. Az applikációt fejlesztő cégek ezt ki is használják: amennyiben láthatatlanabbak szeretnénk maradni egy-egy applikáció üzemeltetői előtt, úgy megvásárolhatók egyes funkciók. Ezek a funkciók – mint a tartózkodási hely manuális beállítása vagy csak tájékoztató jellegű megadása, esetleg inkognitó mód beállítása – növelik a felhasználó biztonságát, ám fizetni kell értük.
Randizzunk biztonságosan!
A legjobb, ha a randiappokra regisztrálást követően csak a legfontosabb adatokat adjuk meg és kerüljük az olyan szenzitív adatok megadását, mint a munkahely, elérhetőség, politikai nézet vagy kompromittáló fotók. A sejtelmesség néha jobb, mint ha bepillantást adnánk magánéletünkbe és nyitott könyvként állnánk a másik fél előtt, aki a találkozás előtt szinte már ismer minket. Sőt, ezáltal elkerülhető az is, hogy esetleg a randipartner téves képet alkosson rólunk a fejében és elítéljen minket azért, amilyenek valójában nem is vagyunk.
Forrás: Rackhost.hu
Ezt is olvasd el:
Hozzászólás zárolva.