VAN, AKINEK GYÓGYÍR IS LEHET
Fullaszt a maszk? Van rá megoldás!
A szakértők és az orvosok elkeserítőnek találják, hogy borzasztóan fellazult a maszk viselésének eddigi fegyelmezettsége. A renitensek azzal védekeznek, hogy fulladnak benne, izzad a bőrük, párásodik a szemüvegük, stb. Tehetünk-e valamit, hogy könnyebb legyen a helyzet?
A másik gyakori problémát a maszk alatt megjelenő pattanások, kipirosodások jelentik, amit több dolog is okozhat. Ezek közé tartozik az, ha nem elég gyakran mossuk a maszkot, vagy éppen olyan szerrel mossuk, ami irritálja az arcbőrt. De függhet attól is, milyen anyagból készült a maszk, illetve hogy milyen gyakran használja valaki. A maszk feladata alapvetően az, hogy ne engedje ki a levegőbe a kisebb cseppeket, vagyis bent maradjon az, ami egy köhögés, tüsszentés vagy a lélegzés során egyébként távozna. Ha a maszk ezt a feladatot jól ellátja, az mindenképpen jó hír, de ez egyben azt is jelenti, hogy a baktériumok és a pára a maszkviselés közben irritálhatják a bőrt. Így pedig pattanások alakulhatnak ki. Így előzhetjük meg:
Ha lehet, minden viselés után mossuk ki a maszkot. Ezért érdemes minél többet beszerezni.
Ha valaki az egyszer használatos (papír) maszkokat viseli, érdemes néhány óránként tényleg lecserélni őket, hogy a baktériumok ne tudjanak szaporodni a számukra kedvező meleg, párás közegben. Nem szabad elfelejteni, hogy az egyszerhasználatos maszkoknak nem véletlenül ez a nevük!
Aki sminkel, annak érdemes kerülnie a szájkörnyék erős sminkelését. A vastag alapozóréteg helyett inkább próbálja meg hidratálni a bőrét a maszk felvétele előtt, a levétele után pedig mossa meg az arcát.
A pattanásokat lehetőleg senki ne nyomkodja, vagy legalábbis próbálja megállni, hogy a bőrhibákon vezesse le a stresszt, mert az a bent rekedő baktériumoktól elfertőződhet.
+1: Maszk után tegyél fel egy maszkot! Nem őrültünk meg, védő maszk helyett egy hidratáló, visszatápláló fátyolmaszkra gondolunk.
Ne feledjük! A maszk még mindig a leghatásosabb eszköz az új koronavírus elleni védekezésben – a távolságtartás mellett. A tudomány már számtalanszor igazolta, hogy a módszer hatékony, ezért a szakértők továbbra is arra kérnek mindenkit, hogy amikor zsúfolt helyen vannak, viseljenek maszkot.
Hozzászólás zárolva.