Facebook hozzászólás
165

„Gyűlölöm magam, mert meddő vagyok”!

A mindennapjainkat kísérő stressz, az egyre későbbre halasztott gyermekvállalás, a férfiak spermaszámának drámai csökkenése, a népbetegség státuszára emelkedett elhízás valamint a nemi úton terjedő fertőzések megsokszorozzák a meddő párok számát.

A hazai statisztikák 20 és 25 százalék közé teszik a meddőségi problémákkal küzdő párok számát. Egy aktuális brit kutatás alapján Nagy-Britanniában egy évtizeden belül háromból egy pár lesz érintett a problémában.

A jóléti államokban egyre nagyobb gondot okoz a gyermekkori elhízás – ez ma Magyarországon minden 6. kisgyermekre vonatozik – a túlsúlyos nőknél ugyanis gyakoriak a peteérési problémák, melyek csökkentik a természetes teherbeesés esélyét.

A nemi úton terjedő" láthatatlan kór" a chlamydia is szorgalmasan szedi áldozatait, akik tünetek híján nem is tudnak a megbetegedésükről – egészen addig, amíg gyermeket szeretnének.
 
Nem használ a gyermekvállalásnak a későre halasztott szülés sem: egyre több nő 30 és 40 között vállalna gyermeket, de 30 fölött a nők termékenysége minden évvel jelentősen csökken. Ennek a jelenségnek nemcsak a karrierhez van köze, hanem részben a sokáig elhúzódó "kényszerszingliséghez", részben a megélhetési nehézségekhez.

A férfiak spermaszáma az elmúlt 100 esztendő során harmadára csökkent! A kétségbeejtő jelenségért elsősorban az egészségtelen életmódot, a stresszt és a szervezetben közvetetten (például a csapvízzel) bejutó hormonokat okolják.

A meddőségi kezelések hatékonysága a legkiemelkedőbb intézetekben is csak 30% körüli – ami azt jelenti, hogy a kezelésekben részt vevő pároknak csupán egyharmada élheti át a szülővé válás semmihez sem hasonlítható csodáját.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!