Ha matracot szeretnénk vásárolni…
Matracot választani egyáltalán nem könnyű feladat. Hiba lenne azt gondolni, hogy a magas ár minden esetben jó pihenést garantál számunkra, de tisztában kell lenni az olcsó termékek hiányosságaival is. Az alábbi írás abban igyekszik segíteni, hogyan találhatjuk meg a számunkra megfelelő matracot.
Miből készüljön a matracunk?
Ha matrac vásárlás előtt állunk, el kell döntenünk, melyik típusnak szavazunk bizalmat. Többféle anyaghasználattal találkozunk, így érdemes megismerni őket.
A mai napig kifejezetten keresettek a rugós matracok, ennél a típusnál azonban pontosításra van szükség. Kétféle megoldással találkozunk: bonellrugós és zsákrugós változatokkal. Előbbi esetében a tartást összefűzött rugószerkezetek adják, vagyis az ilyen matracok gyakorlatilag alkalmatlanok formakövetésre. Emiatt ez a típus gyakorlatilag kikopott a kereskedelmi kínálatból, de egyes gyártóknál még megtalálhatók. Sokkal jobb tulajdonságokkal rendelkeznek a zsákrugós matracok. Ezek esetében a különálló rugók egy-egy zsákban helyezkednek el, így a formakövetésük is kiváló. Esetükben a komfortérzetet elsősorban a zsákok felett elhelyezett kényelmi megoldások határozzák meg.
Szintén keresettek a hideghab matracok. Jó a formakövetésük és nagyszerűen szellőznek. Ennek a két tulajdonságnak köszönhetően versenyképesek a zsákrugós termékkel szemben is. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a minőségi skála elég széles, a jobbak zónákra vannak osztva. Sőt, léteznek nagy rugalmasságú HR hideghabok és nagy sűrűségű HD hideghabok is. A csúcstermékek ezek kombinációjával készülnek.
Természetesen nem hagyhatjuk ki a sorból a memóriahab matracokat sem. Talán ezek a leginkább megosztó matracok. Egyesek imádják a süppedő érzést, mások túl fojtogatónak találják. Az azonban tényszerű, hogy ennek az anyagnak kimondottan rossz a szellőzése, ezért könnyen megizzadhatunk.
Végezetül meg kell említeni a biomatracokat is. Általában a kókusz- és latex termékeket soroljuk ide. Noha a kókusz szellőzése kiváló, más kimagasló tulajdonságot nem tudunk említeni velük kapcsolatban. A latex matracok sajnos sok esetben szintetikus anyagból készülnek, ezek természetesen nem biomatracok.
A félkemény a megoldás
A matracokkal kapcsolatban gyakran felvetődik a kérdés, hogy kemény vagy lágy terméket válasszunk. A mai napig él a köztudatban a hiedelem, miszerint a matrac annál egészségesebb, minél keményebb. Ez tévedés, hiszen oldalfekvésben a gerincünk nem kap megfelelő támasztást, a fő nyomáspontok pedig a vállakra és a csípőre terhelődnek. Ez alapján látható, hogy a gerincünk támasz nélkül marad, ami természetesen nem tesz jót neki. Sajnos a lágy matracok sem jelentenek jobb választást, mivel ezek anyaga nem képes stabil támaszt biztosítani a gerincoszlopunk számára. Éppen ezért ki lehet jelenteni, hogy a félkemény változatok jelentik a legszerencsésebb megoldást.
Hozzászólás zárolva.