A FÉRFIAK BOLDOGTALANABBAK
Ha Pest megyei vagy és nő, nyert ügyed van!
A karantén alatt bizonyíthatóan megnőtt a társkeresők száma, mert sokan ráébredtek, a nehéz helyzetben jó, ha van mellettünk valaki akire támaszkodhatunk. Persze az internetes ismerkedésnek vannak hátulütői, hiszen nem mindenki azonos céllal regisztrál., de talán az alábbi kutatás segít abban, hogy a valósághoz igazítsuk a reményeinket.
Egy komoly kapcsolatra vágyó társkereső számára valószínűleg az okozza a legnagyobb boldogságot, ha megtalálja élete párját, megállapodik, családot alapít. De vajon mi a boldogság fokmérője, ha valaki egyedülálló? A társas kapcsolataink minősége, az egzisztenciánk, esetleg az elért karrier célok? A Randivonal.hu több, mint 2000 online társkeresője vett részt abban a kutatásban, ami fenti kérdésekre kereste a választ.
Mi az ideális életkor a házassághoz?
A társkeresők szerint országos átlag alapján egy férfi 30, egy nő pedig 29 évesen van a legideálisabb korban a házassághoz. Azonban országon belül elég nagy véleménykülönbségek vannak ezzel kapcsolatban. Nógrád megyében például az országos átlaghoz képest 3-4 évvel fiatalabb korban gondolják ideálisnak az egybekelést, a másik véglet pedig Komárom-Esztergom megye, ahol pedig 2-3 évvel később.
A nőknek fontosabb az esküvő
Még ugyan többségben vannak azok, akik számára fontos a „megpecsételt” egybekelés, a kutatás azonban rámutatott arra is, hogy sokak számára már egyáltalán nem az. Napjainkban ugyanis a társat kereső férfiak 24, a nőknek pedig a 19 százaléka nem sok jelentőséget tulajdonít a házasság intézményének, véleményük szerint az élettársi kapcsolat is megfelelő – akár végleges státuszban is.
A férfiak magányosabbnak érzik magukat
A kutatásban részt vevő 2000 társkereső közel fele állítja magáról, hogy mindig, vagy többnyire boldognak érzi magát és csak alig egyharmaduk küzd nap, mint nap a magányosság érzésével. Nem mondhatjuk tehát, hogy a magányosság minden esetben kéz a kézben jár a boldogtalansággal, hiszen a társkeresők körében is megfigyelhető, hogy többek érzik boldognak magukat, mint magányosnak. A baráti kapcsolatok, a családdal ápolt jó viszony valószínűleg tompítja vagy akár el is űzheti a magányosság érzését.
Hozzászólás zárolva.