Facebook hozzászólás
12

Hatékony vállalati projektmenedzsment CRM rendszer segítségével

Egy cég csak akkor tud sikeresen működni, ha a munka olajozottan zajlik, minden kolléga tudja, hogy mik a feladatai, betartják a határidőket, könnyen hozzáférhetőek a fontos adatok, és átláthatóak az eredmények.

Ennek a kivitelezése elsőre talán bonyolultnak tűnik, de a MiniCRM szoftverével a projektmenedzsment minden szegmense egyszerűen és hatékonyan megvalósítható. Vezérelhetőek a tevékenységek, beállíthatóak a határidők, a projekteket kategóriákra lehet bontani, biztosítható közöttük az átjárhatóság, valamint a külső programok (naptár, levelezőszoftver) integrálása is megoldható. Lássuk a részleteket. 

Káoszos adathalmaz helyett áttekinthető rendszer

Ma már meglehetősen elavult módszernek számít az ügyfelek adatait és az egyes projektekkel kapcsolatos tudnivalókat Excel-táblákban tárolni. Képzelj csak el egy munkalapot több ezer kitöltött cellával, melyben neked el kellene igazodnod, ráadásul úgy, hogy nem szeretnél egy-egy információ kikeresésével hosszú időt tölteni, hiszen rengeteg egyéb feladatod van még. A CRM rendszerben ez sokkal egyszerűbb.

Csak keress rá az ügyfél vagy a projekt adatlapjára, és máris egy helyen megtalálsz minden fontos információt, és még azt is láthatod, hogy épp milyen státuszban van. Ha egy kollégának függőben lévő elintéznivalója akad az üggyel kapcsolatban, akkor az adatlapon szerepel a hozzá kapcsolódó teendő, határidővel ellátva. Ha pedig módosítás történik, akkor az adatlap frissül, így a többiek látják majd a legújabb információkat, nem kell külön tájékoztatni őket.

Saját határidők mindenkinek

Nálatok még a céges Google Naptárba írja be minden kolléga a teendőit? Mégis mennyire maradnak követhetőek a feladatok, ha minden nap teli van bejegyzésekkel, melyek gyakran egymásba folynak? Szerintünk ez egyenes út a káoszhoz. A MiniCRM-mel viszont minden sokkal egyszerűbb.

A programba belépve a Mai napom nézetben láthatod az aznapi teendőidet. Itt csak a te feladataid szerepelnek (illetve még azok, amikben téged is megjelöltek, mint érintett személyt), ezáltal nem zavarnak meg a többiek elintéznivalói. 

Ám ha valamiért mégis meg kell bizonyosodnod róla, hogy egy kollégád elvégzett-e már egy adott feladatot, akkor könnyedén megnézheted a kapcsolódó adatlapon, és esetleg kommentet is írhatsz a teendőjéhez, ha szükség van rá. 

Teendők létrehozása és menedzselése

Az automata taskok mellett arra is van lehetőség, hogy manuálisan vegyél fel magadnak vagy másoknak teendőt. Ehhez megadhatsz egy rövid leírást, bejelölheted, hogy milyen típusú feladatról van szó (pl. telefonhívás, e-mail küldés, stb.), add meg a határidőt, felelősnek pedig állítsd be saját magadat vagy az illetékes kollégát. 

Ezzel biztosíthatod, hogy nem fogsz megfeledkezni a teendőről, hisz ott lesz a rendszerben, ha pedig lejár a határidő, akkor a felület előre veszi a listában és pirossal jelzi. Így egész biztos, hogy nem fogsz átsiklani felette. 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!