Facebook hozzászólás
325

Helytakarékos fitnesz gépek otthonra

Ha bemegyünk egy fitnesz terembe, akár több száz négyzetméteren számtalan gép és eszköz áll rendelkezésünkre, hogy tökéletesítsük a testünket, az alakunkat. Tegyük hozzá, hogy sokszor ennek ellenére is sor alakul ki néhány népszerűbb gépnél, és bizony a termeknek is akadnak hátrányai. Számtalan okra vezethető vissza, ha az ember inkább az otthonában hajlítaná a hideg acélt, és dolgozna az általa megálmodott formákért, izmokért. Ha lehetőséget teremtünk az otthoni edzésre, akkor már megspóroltuk a terembe utazás idejét, és költségét. Vannak akik azért szakadnak el nehezen otthonról, mert a gyerekkel, gyerekekkel otthon kell maradni, esetleg egyéb okok ellehetetlenítik az edzőterembe járást, de nem kell nagyon túlgondolni, lehet, hogy egyszerűen csak otthon érzik magukat jól, nem szeretnének társaságban edzeni, esetleg feszélyezve érzik magukat, ha mások is figyelemmel kísérik, amit csinálnak.

Sajnos hazánkban nem sokan tehetik meg, hogy komplett edző helyiséget alakítsanak ki az otthonukban, egyszerűen azért, mert egy szokványos panellakásban nincs erre lehetőség, és pince, vagy garázs sincs mindenütt. Ilyenkor jöhet a matekozás, hogy milyen gépet, eszközöket lenne érdemes beszerezni, amik mindig kéznél lesznek, és mekkora helyre lenne ehhez szükségünk. Egy átlagos kondigép nagy helyet foglal, ha ezt beszorítjuk a kis lakásunkba, akkor előfordulhat, hogy edzés közben egyik kezünkkel a herendis vitrint zúzzuk szét, a másikkal pedig az akváriumban (és magunkban) teszünk kárt. Mielőtt emiatt elhessegetnénk az otthoni edzés gondolatát, érdemes egy kicsit szétnézni a piacon. A gyártók már nemcsak a nagy konditermek, hanem bizony a privát, otthoni felhasználók igényeit is figyelembe veszik, és a tervezőasztalokon megvalósulnak olyan koncepciók, amelyek tökéletesen kiszolgálják az otthoni edzést előtérbe helyezők igényeit is, köztük a kis alapterületet. Vegyünk most górcső alá néhány kompakt, kisebb helyigényű eszközt, melyekkel otthon is megacélozhatjuk az izmainkat, és formálhatjuk az alkatunkat.

Futópad, gyaloglópad

Mi? Futópad? Dehát az pont hatalmas helyet foglal! Valóban – egy átlagos futópad nem kicsi. Viszont, ha ezt az eszközt össze lehet hajtogatni, és akár az ágy alá is be tudjuk tolni, amikor épp nem ütemes sétával égetjük a kalóriákat, miközben a kedvenc sorozatunkat nézzük, akkor az már nem egy átlagos futópad! A Toorx Walking Pad pont ilyen. Azonban ha a gyors sétánál nagyobb kihívásra vágyunk, akkor a Motion lehet a megfelelő választás, hiszen ez a pad mindössze 147 x 68 x 117 cm helyet igényel, és könnyen össze is csukható használat után.

Elő a bringával!

Bizonyára megvan az az érzés, amikor egy jó biciklizést azzal kellene kezdeni, hogy az erkélyen tárolt, utoljára tavaly októberben használt biciklit ki kell szabadítani a rengeteg ott tárolt cucc közül (szánkó, meg ilyesmi), majd át kell vonszolni az egész lakáson, ügyesen manőverezve? Ezt követően pedig, be kell valahogy applikálni egy olyan méretű liftbe, ahol két ember már tömegnek számít, hogy lejussunk a kilencedikről. Ja igen, természetesen fel is kell pumpálni, miután alaposan lepókhálóztuk. Ilyenkor rájövünk, hogy igen, pontosan ezért használtuk utoljára tavaly októberben. “Bárcsak lenne egy szobabiciklink, dehát az akkora helyet foglal!” Valóban? Nos, az Everfit összecsukható slim bringája mindössze 82 x 41 x 118 centiméternyi helyet foglal. Összecsukva pedig pedig nagyjából akkora, mint egy porszívó (43 x 41 x 138 cm), tökéletesen be is fér mellé a kamrába. Attól, hogy összecsukható, még nem nélkülözi az extrákat, el van látva pulzusmérővel, LCD kijelzővel, állítható nehézségi fokozatokkal, pont mint a nagyobb testvérei. Ja, és még csak nem is kell pumpálni (bár tény, hogy az is hatékonyan égeti a kalóriákat)!

Evezz, mint egy viking!

Hogyan lesz egy 150 x 166 x 50 cm-es hajóból, na jó, evezőgépből egy 125 x 57 x 44 cm-es, könnyen tárolható szerkezet? Úgy, hogy összecsukjuk, ha épp nem evezünk. Ha viszont nekivágunk kis lakásunk fjordjait felfedezni, akkor olyan extrákat találunk rajta, ami biztos nem volt a vikingek hajóin. Ilyen például az LCD kijelző, a csendes dugattyú, a pulzusmérő fülklipsz, és persze a 12 nehézségi fokozat. Na ugye, hogy a vikingeknek nem volt ennyi nehézségi fokozatuk, és a hajójuk még a padlót sem kímélte?!

0,17 négyzetméter – ez vajon mi lehet?

Ennyi helyet foglal két pár férfi cipő? Nem, a helyes válasz: ez egy hatékony lépcsőzőgép helyigénye összecsukott állapotban! Használaton kívül akár az ágy alatt is tárolhatjuk, akár a fent már említett gyalolgópad mellett. Így már attól sem kell tartanunk, hogy az otthoni edzéstervünk nagyon egysíkúvá válna. De, ha még ennél is több változatosságra vágyunk, akkor nem maradhat ki egy igazi klasszikus, az edzésekhez nélkülözhetetlen kézisúlyzó sem. Miért is kellene a konditerem hiányát felhoznunk mentségként, hiszen otthon, az ágy alatt van egy sajátunk?



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!