Facebook hozzászólás
228

Hogyan dolgozza fel egy nő, hogy anyuka lett?

Aki szült, azért tudja, aki nem, az látja máson. Hogy mit? Annak az erőnek a hatásait, ami a női testet, mint egy puha szellő, megérinti. Vagy inkább tornádóként szétzilálja. A Plasztika Esztétika, független döntéstámogató portál végigveszi, mi történik testünkben és lelkünkben szülés után?!

Mindkét fél elhanyagoltnak érezheti magát érzelmileg és szexuálisan is. A fáradtság, a csökkent libidó és a megváltozott prioritások gyakran eredményezik félreértések sorozatát a pár tagjai között. Az egyik kezdeményez, a másiknak nincs kedve, az első visszautasítva érzi magát. Egy idő után nem kezdeményez. Ekkor a másik úgy érzi, már nem is kívánatos. Pedig nem erről van szó! A háttérben több tényező gyakran együttes előfordulása áll. Ezek közül listavezető a fáradtság, a beszűkült élettér, a baráti kapcsolatok megkopása, illetve a nő megváltozott testével való elégedetlensége. Ez gyakrabban érinti azokat a nőket, akiknek önbecsülése erősen függ a külső megjelenésüktől.

Az anyuka lét sok kihívást tartogat (Foto: Pexels.com)

Ki és miért dönt a plasztika mellett?

Elina 37 éves, sugárzóan kedves nő, szép arca, tökéletes bőre és ízléses öltözködése kellemes, vonzó megjelenést biztosít számára. Egy évnyi gondolkodás és konzultáció után döntött a szülés utáni mellplasztika mellett. Elmondása szerint a szoptatás után a mellei helyén található „két üres bőrerszény” kiábrándító látványt nyújtott, és azt is tudta, hogy férjének a dús keblű, formás fenekű nők a zsánerei. A műtétről, a fájdalmakról így nyilatkozott: „Annyira fájt, jobban, mint a császár, őrület. Be is lázasodtam. Nagyon elhagytam magam. Óriási megpróbáltatás volt a szervezetemnek”. A teljes felgyógyulás egy évig tartott. Ám újra belevágna, mivel sokkal nőiesebbnek érzi magát azóta.

Orsi 36 éves, szép arcú, optimista és kiegyensúlyozott nő, aki könnyen teremt kapcsolatokat. Amikor második gyermeke 2 éves lett, úgy döntött, egyetlen műtét alkalmával túl akar lenni a hasplasztikán és a mellfelvarráson is. A terhességek nyomot hagytak a testén, a megváltozott külső gátolta a sportolásban, mozgásban. Az volt az álma, hogy újra kényelmesen érezze magát, ne azzal kelljen foglalkoznia, hogyan takargassa az extra bőrt vagy a lógó melleit. Már szexuális életében sem volt annyira magabiztos, mint régebben. A beavatkozásra senki nem bátorította. Sokan nem értették, miért akarja. „Megmutattam. Akkor megértették.” A műtét előtt elfogta a pánik, de ismét vállalkozna rá. Állítása szerint „viszonylag boldogan leélte volna az életét a műtét eredményei nélkül is, de ahhoz, hogy elhigyje, tud még nőies és szexis lenni, ez kellett”.

Kérjük pszichológus tanácsát is!

Egy ilyen fontos döntés előtt érdemes kicsit megvizsgálni a lelkünk mélyén munkálkodó érzéseket vagy akár automatikus gondolatainkat. Egyedül gyakran nem látunk rá olyan összefüggésekre, amelyek egy jól képzett, tapasztalt, pszichológus segítségével kibogozhatók. A plasztika-önbecsülés témában készült kutatások alapján valószínűleg elégedettebbek leszünk a megműtött testrészünkkel, de összességében magunkkal nem. Úgyhogy kezdjünk gyanakodni, ha a várt eredményt elérve további szépészeti beavatkozásokon gondolkodunk! Ez lehet alacsony önbecsülésünk jele is, de szélsőséges esetben testdiszmorfiás zavarra is utalhat, esetleg plasztikai műtét-függőségre. Fontos, hogy a műtét ne a házasság megmentő akció része legyen! A párkapcsolat újraélesztése a párterápia feladata.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!