Facebook hozzászólás
1 247

TIPPEK AZ ÁLLATORVOSTÓL

Így menj kutyával síelni

Tettél már nagyobb utazást négylábú barátoddal, vagy ez lesz az első alkalom, amikor a blökit magaddal viszed, és egyelőre fogalmad sincs, mire számíts? Nem is beszélve arról, hogy tél van és hideg! Hogyan kell ilyenkor megtervezni egy autóutat? Mit kell figyelembe venni, ha netán repülni készültök? Semmi pánik: elmondjuk, hogyan teheted kutyás téli vakációdat zökkenőmentessé.

Kutya hóban, Kép: pxhere
Kép: pxhere

A kutya számára a legbiztonságosabb a hátsó ülésen, egy ládában vagy kutyahordozóban utazni, amit kényelmesebbé tehetsz a takaróival és játékaival. Ez elsőre szigorúnak tűnhet, de így tudod megadni neki a stabilitást, amit nekünk a biztonsági öv nyújt. Tedd be a kedvenc kutyaheverőjét vagy takaróját, és egy sokáig kitartó rágcsálnivalót, akár egy csontot. Kölyökkutya mellé elsősegély készlet, illetve váratlan betegség vagy baleset esetére egy tisztasági csomag szintén hasznos lehet egy hosszú utazáskor.

Vedd figyelembe, hogy kisállatodnak 2-3 óránként egy kis szünetre van szüksége lábkinyújtóztatásához és szükségletei elvégzéséhez. Ha itt az idő egy rövid pihenésre, gondosan válaszd ki a helyet! Ha csak az út melletti forgalmas parkolóban tudsz megállni, ügyelj a kutya biztonságára.

Ha repülővel utaztok, alapvető fontosságú, hogy ellenőrizd a légitársaság házirendjét. Bizonyos járatoknál fel lehet vinni a hordozót kézipoggyászként, de a szabályok eltérhetnek. Minden légitársaságnál szükség van az állatorvosi egészségügyi bizonyítványra, természetesen az állat útlevelére, és az egyéb, különféle országok által elvárt dokumentumokra. Ezért a repülőjegy foglalása előtt mindig kérdezd meg a légitársaság képviselőjét a háziállatok szállításának lehetőségeiről.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Külföldi utazás a kedvencekkel? Ezek nélkül el se indulj!

Kutya ül a böröndön, Kép: pixabay
Kép: pixabay

Sokan szeretnék házi kedvencüket magukkal vinni a külföldi nyaralásra. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a kisállat utaztatásra is léteznek egységes Európai Uniós szabályok, a különböző országok pedig speciális feltételeket is előírhatnak. A Nébih összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat a kutyák, macskák és görények külföldi utaztatásáról.

Utazás a kisállat nélkül

Előfordulhat, hogy végül nem viheted magaddal a kutyusodat. Szerencsére nagyon sok lehetőség van ennek megoldására is. Ha nem tudsz egy barátot vagy rokont megkérni, hogy vigyázzon rá, akkor rendelkezésedre állnak kutyahotelek is. Ebben az esetben javasoljuk, hogy előzetesen látogass meg néhányat, hogy megbizonyosodj: kis kedvenced jó kezekben lesz. Ha ott hagyod a kutyádat egy új közösségben, arról is fontos konzultálnod az állatorvossal, hogy szükséges-e egyéb oltást beadni.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Nőként kiemelt szerepe van a jó alvásnak

Az alvás nem csupán a pihenés eszköze, hanem a szervezet regenerációjának és kiegyensúlyozott működésének…

Olívaolajjal a női egészségért

Az olívaolaj a mediterrán konyha egyik jellegzetes alapanyaga, ám nem csak a konyhában vehetjük hasznát. De ne…
1 / 3 465

GASZTRO

STÍLUS

A mechanikus férfi karórák titkai

A mechanikus órák világa varázslatos és izgalmas, különösen azok számára, akik értékelik a hagyományokat és a…

Női balerina cipők őszre – hogyan viseld őket, hogy mindig gyönyörű legyél?

Az őszi hónapok beköszöntével sokan a melegebb, zártabb lábbelik felé fordulnak, de a női balerina cipők továbbra…
1 / 631

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!