Így űzheti el a fájdalmat – könnyen!
A kínai wellnesst évszázadok óta gyakorolják hazájában. A mi kultúránkban most kezdik felfedezni a módszereik áldásos hatásait.
A kínai wellnessnek nagy hagyománya van szülőhazájában, évszázadok, sőt, évezredek óta gyakorolják, igaz, nem wellness megnevezés alatt. Az qigong tudománya például 4000 éves, írja a yipee.de. Az qigong energetikai gyakorlatokat foglal magába, a test és lélek egészségét, harmóniáját, fejlődését szolgálja. Az alapgondolat a jin és jang tanításából ered, az energiák áramlásából. A kínai egészségkultúrában a test és lélek harmóniája alapfogalom, tulajdonképpen azt az ősi mondást veszi alapul, miszerint ép testben lakik az ép lélek.
A kínaiak korán felismerték, hogy a test és a lélek egységet alkot, ezt a megfigyelést pedig felhasználták a gyógymódjaikban is. Míg a klasszikus medicina a fájdalom helyére összpontosít, és azt kezeli, addig a kínai orvoslás annak forrását, eredetét keresi.
A feng shui is ezeknek a megfigyeléseknek köszönhetően alakult ki. A felületes ismeretek szerint a feng shui a belsőépítészek eszköze, hiszen pontosan megmondja, a bútorokat hogyan rendezhetjük el egy térben. Ez azt jelenti, hogy harmonikus egységet próbál meg létrehozni az emberből, a környezetéből és az épületekből, eközben pedig vizsgálja a vízereket és az elektromos tereket is.
A wellness-centrumok felismerték, hogy hasznos, ha ezeket a technikákat szolgáltatásaik végzése közben is alkalmazzák. Sőt, előadásokat, tanfolyamokat, képzéseket is tartanak ilyen témában.
A kínai medicina másik klasszikus eleme a meditáció. Itt is a test és lélek harmóniája van a középpontban, és sokak szerint hasznos lenne, ha a mi kultúránk emberei is képesek lennének kiszakadni a napi stresszből, és kikapcsolnának. Ha ez otthon nem sikerül, egy wellness-centrumban ezt a képességet is el lehet sajátítani, lehet gyakorolni.
Hozzászólás zárolva.